Sukces Zosi Gawlik

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Zosia Gawlik w dniu 6 maja 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Bolesławcu uzyskała najlepszy wynik w powiatowym konkursie z języka angielskiego  w kategorii klas IV – VI edycji Macmillan School Tournament.

W konkursie brało udział 41 uczniów z 11 szkół, między innymi szkoły z Iwin, Dąbrowy Bolesławieckiej, Brzeźnika czy Tomisławia. Zadaniem uczniów było rozwiązanie 60 – minutowego testu. Na wyrazy uznania zasługują także pozostali uczniowie naszej szkoły Adam Bochenek z klasy 8, Amelia Kunecka z klasy 7 oraz Jan Maksymów z  klasy 4.

Konkurs był skierowany do uczniów klas  IV – VI oraz VII – VIII  szkół podstawowych i odbył się pod patronatem Wydawnictwa Macmillan. Gościem honorowym podczas konkursu był Pan Andrzej Skwiercz, reprezentant Wydawnictwa Macmillan Polska. To właśnie wydawnictwo Macmillan Polska objęło patronat nad konkursem i ufundowało nagrody dla jego uczestników.

Celem konkursu była  wspólna inicjatywa, by rozbudzić w dzieciach pasję uczenia się języka angielskiego.

Opracowała Patrycja Kasperek

Data dodania: 2022-05-10 19:23:38