Sukces uczniów naszej szkoły w III Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego

PCEiKK w Bolesławcu zorganizowało kolejną edycję Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego dla uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych. Tegoroczny konkurs odbył się 13 marca 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Bolesławcu. W etapie powiatowym udział wzięło 15 uczniów z 13 szkół podstawowych powiatu bolesławieckiego. Powiatowa Komisja Konkursowa III Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego wyłoniła 6 laureatów.

Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że trójka uczniów naszej szkoły, pod opieką nauczycieli germanistów - pani Agnieszki Markowicz i pana Adriana Banysia, uzyskała tytuł laureata w III Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego dla uczniów klas VII-VIII:

• laureatem II miejsca został Kamil Kuszka - uczeń kl. 8a,
  • laureatem III miejsca został Igor Pawiński - uczeń kl. 7a,
  • laureatem IV miejsca został Borys Pawiński - uczeń kl. 7a.

Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymają także dodatkowe punkty w procesie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych, ponieważ konkurs znalazł się w wykazie konkursów premiowanych przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Wśród laureatów, którzy otrzymają dodatkowe punkty na świadectwie, znaleźli się Szymon Stefan ze Szkoły Podstawowej w Nowogrodźcu oraz Kamil Kuszka i Igor Pawiński ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Bolesławcu.

Składamy serdeczne gratulacje dla laureatów konkursu oraz gratulujemy doskonałej znajomości języka niemieckiego. Życzymy kolejnych sukcesów i trzymamy kciuki za dalszy rozwój umiejętności językowych naszych uczniów.

Wręczenie nagród odbędzie się na uroczystej gali w czerwcu 2024 r.

Adrian Banyś

Data dodania: 2024-03-18 19:54:50