Sukces ucznia Szkoły Podstawowej nr 3

Dnia 20 listopada 2019 r. Dolnośląska Kapituła Wspierania Uzdolnień po zapoznaniu się z raportem Zespołu Stypendialnego powołanego przez Fundację Edukacji Międzynarodowej, postanowiła przyznać łącznie 57 stypendiów w ramach XIX edycji Konkursu Programu Stypendialnego "zDolny Śląsk".

Miłosz Wojtowicz - uczeń klasy V "b" Szkoły Podstawowej nr 3 został wyróżniony przez Kapitułę i został laureatem tegorocznej XIX edycji programu, otrzymując jedno z siedmiu rocznych stypendiów naukowych w kategorii klas 4-6 dolnośląskich szkół podstawowych. W tej kategorii wiekowej, oprócz stypendiów naukowych, zostało przyznanych jeszcze 6 stypendiów sportowych i 3 artystyczne.

Stypendia, dofinansowane przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego, przyznawane są na podstawie złożonych wniosków, zawierających szczegółowe opisy osiągnięć uczniów w konkursach w dwóch poprzednich latach szkolnych.

Dnia 30 listopada 2019 r. we Wrocławiu w zespole szkół zarządzanych przez FEM, w obecności przedstawicieli urzędu marszałkowskiego, władz sejmiku samorządowego, fundacji oraz wrocławskich środowisk naukowych odbyła się uroczysta Gala Stypendialna, uświetniona występami artystycznymi chóru uczniów Nutki ATUTki oraz międzynarodowego trio z Liceum ATUT.

Na Galę wraz z uczniami - laureatami licznie przybyli członkowie ich rodzinoraz nauczyciele i opiekunowie, dzięki którym uzdolnieni dolnośląscy uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności oraz osiągać liczne sukcesy naukowe, sportowe i artystyczne.

Dyrekcja, grono pedagogiczne i cała społeczność uczniowska serdecznie gratuluje Miłoszowi, wierząc, że dzięki otrzymanemu stypendium będzie mógł nadal rozwijać swoje zdolności i pasje, życząc dalszych sukcesów w nauce.

Data dodania: 2019-12-03 18:55:41
Data edycji: 2019-12-03 18:58:22