Sukces Miłosza w półfinale Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno-Środowiskowego

Półfinał XXIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno-Środowiskowego "Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro" odbył się 2 czerwca 2023 r. w siedzibie Oddziału Dolnośląskiego Państwowego Instytutu Geologicznego we Wrocławiu. Konkurs przebiegał pod hasłem „Geologiczna Różnorodność Ziemi” i obejmował zasięgiem terytorialnym dwa województwa - dolnośląskie i wielkopolskie.

Półfinał składał się z dwóch części:

- rozstrzygnięcia części plastycznej konkursu,

- konkursu wiedzy w dwóch kategoriach: szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych.

Aby zakwalifikować się do półfinału konkursu wiedzy należało wcześniej napisać i przesłać pracę pisemną.

Praca Miłosza pt. "Kanion Antylopy", jako jedna z sześciu, została wyróżniona i Miłosz mógł przystąpić do testu.

Podczas godzinnego, pisemnego sprawdzianu wiedzy uczniowie mogli wykazać się znajomością szeroko pojętych zagadnień związanych z geologią i geografią.

Po ocenie prac odbyło się wręczenie nagród przez organizatorów wyróżnionym uczestnikom i ich opiekunom szkolnym.

Spośród uczestników półfinału Miłosz zajął wysokie II miejsce, za co otrzymał dyplom oraz wiele cennych nagród rzeczowych.

Arkadiusz Wojtowicz

Data dodania: 2023-06-04 21:25:45