Sukces Milana w XXIII Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym

Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że Milan Junak - uczeń kl. 8b, uzyskał tytuł laureata 1. miejsca w XXIII Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym „Armia Krajowa Siłą Zbrojną Polskiego Państwa Podziemnego” na poziomie szkół ponadpodstawowych i podstawowych klas VII-VIII w kategorii „Komiks” w roku szkolnym 2021/2022.

Organizatorem konkursu było Powiatowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Poradnictwa Psychologiczno Pedagogicznego w Górze. Konkurs składał się z dwóch etapów: szkolnego i finałowego oraz objęty był honorowym patronatem Rodziny Szkół im. Armii Krajowej i Bohaterów AK oraz Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa - Oddział Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu. Cele konkursu to przede wszystkim rozbudzenie zainteresowań historycznych uczniów, propagowanie wiedzy o AK i Polskim Państwie Podziemnym, kultywowanie wartości i ideałów „Pokolenia Kolumbów” oraz kształtowanie postaw patriotycznych młodego pokolenia Polaków.

W dniu 10 czerwca 2022 roku odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów organizowanych przez Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Poradnictwa Psychologiczno Pedagogicznego (PCDNIPP-P) w Górze. Opiekę nad przygotowaniem Milana do konkursu sprawowała pani Małgorzata Maksymów. Składamy serdeczne gratulacje uczniowi i życzymy dalszych sukcesów!

Wychowawca kl. 8b:

Adrian Banyś