„Stop cyberprzemocy” – prelekcja z policjantem

Cyberprzemoc i zagrożenia w Internecie były tematem prelekcji zorganizowanej dla uczniów klas piątych w szkole, która dotyczyła niebezpieczeństw oraz skutków wynikających z niewłaściwego wykorzystania Internetu.

Cyberprzemoc to stosowanie przemocy poprzez: prześladowanie, zastraszanie, nękanie, wyśmiewanie innych osób z wykorzystaniem Internetu i narzędzi typu elektronicznego, takich jak: SMS, e-mail, witryny internetowe, fora dyskusyjne w Internecie, portale społecznościowe i inne. Zjawisko to dotyczy zazwyczaj dzieci i młodzieży i staje się nową odmianą przemocy rówieśniczej.

Policjant prowadzący spotkanie uświadomił uczniów, czym jest zjawisko cyberprzemocy, jednocześnie poinformował ich o skutkach umieszczania w sieci obraźliwych wpisów i haseł, jak także przekazał swoje spostrzeżenia i kierunki działań policji w celu zapobiegania przestępstwom w sieci. Funkcjonariusz przestrzegał również uczniów przed niewłaściwym korzystaniem z portali społecznościowych i zawieraniem podejrzanych znajomości w Internecie. Zwieńczeniem prelekcji był film dotyczący zagrożeń w sieci.

Adrian Banyś

Data dodania: 2019-10-11 10:39:42