Sprzątanie Świata 2024

23 kwietnia 2024 r. uczniowie klas I-VIII oraz podopieczni świetlicy Szkoły Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu wzięli udział w porządkowaniu zaśmieconych terenów. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem „Planeta kontra plastik” i była ona częścią obchodów największego ekologicznego święta - Międzynarodowego Dnia Ziemi.

Starsi i młodsi z dużym poświęceniem zbierali różne odpady, wśród których dominował zużyty plastik, ale nie brakowało też porzuconych, szklanych i wielomateriałowych opakowań. Zebrano imponującą ilość śmieci, która zalegała w przestrzeni publicznej, zamiast w przeznaczonych do tego pojemnikach. W wyniku wspólnych działań uprzątnięto boisko szkolne, okolice pomnika II Armii WP, chodniki przy ulicach - Ceramicznej, Widok i Kamionkowej oraz tereny rekreacyjne w pobliżu wiaduktu i rzeki Bóbr.

Data dodania: 2024-04-24 21:34:57
Data edycji: 2024-04-24 22:20:15