Sprzątamy świat z Kubą i Bubą

W piątek 22.04.2022 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi odbyła się w naszej szkole wspólna akcja Sprzątania Świata dla klas I- VIII.

Uczniowie klas młodszych i starszych nazbierali mnóstwo niepotrzebnych śmieci wokół szkoły. Brawo!

A po powrocie uczniów młodszych do świetlicy spotkałam się z nimi, aby poczytać i porozmawiać o akcji. Wybrałam do przeczytania opowiadanie ulubionego autora dziecięcych opowiadań G. Kasdepke pt. ”Sprzątamy świat”. Tytułowi bohaterowie Kuba i Buba brali udział w swoich szkołach w podobnej akcji, ale rodzice poprosili ich o wysprzątanie swoich pokoi, gdyż w nich panował wielki bałagan!  A od tego powinni zacząć swoją przygodę ze sprzątaniem. Po przeczytaniu naszego opowiadania zastanawialiśmy się wszyscy, jak posegregować nasze śmieci.

Agnieszka Markowicz

Data dodania: 2022-04-26 18:06:21