Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

Sprawozdanie z pracy Samorządu Uczniowskiego

Sprawozdanie z pracy Samorządu Uczniowskiego

 

Sprawozdanie z pracy Samorządu Uczniowskiego 

Szkoły Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu 

- rok szkolny 2025/2026 

 

1. W roku szkolnym 2025/2026 Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami zrealizował następujące działania:  

 

  • 09.10.2025r. 

Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2025/2026 

Zorganizowanie i przeprowadzenie wyborów do Samorządu Uczniowskiego przez Komisję Wyborczą wśród uczniów kl. IV-VIII na rok szkolny 2025/2026. Najwięcej głosów zdobyła uczennica klasy 8b - Agata Korycka, która została przewodniczącą Rady Samorządu Uczniowskiego. 

 

  • 09.10.2025r. 

Wybory na opiekuna Samorządu Uczniowskiego 2025/2026 

Zorganizowanie i przeprowadzenie wyborów na opiekuna Samorządu Uczniowskiego przez Komisję Wyborczą na rok szkolny 2025/2026. Pan Adrian Banyś, zdobywając najwięcej głosów wśród uczniów kl. IV-VIII, został opiekunem Samorządu Uczniowskiego. Razem z nim funkcję drugiego opiekuna SU pełniła pani Magdalena Cisło. 

 

  • 24.10.2025 r. 

„Wyraz pamięci dla minionych pokoleń” - udział w akcji wolontariatu 

Uczniowie szkoły, wchodzący w skład Szkolnej Rady Wolontariatu Samorządu Uczniowskiego, wzięli udział w akcji wolontariatu organizowanej przez Dział Administracji Cmentarza Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Bolesławcu. Celem akcji było uporządkowanie opuszczonych oraz zaniedbanych grobów na Cmentarzu Komunalnym w Bolesławcu. Była to piękna okazja, by oddać hołd tym, którzy odeszli, a także przywrócić godny wygląd miejscom, o które nikt już nie dba.   

 

  • 27.10.2025 r. - 07.11.2025 r.  

Zbiórka darów dla dzieci - szkolna akcja Samorządu Uczniowskiego 

Samorząd Uczniowski zorganizował szkolną akcję wolontariatu związaną ze zbiórką potrzebnych rzeczy dla dzieci przebywających na oddziale dziecięcym w Szpitalu św. Łukasza w Bolesławcu. Akcja została zorganizowana przy współpracy ze Szpitalem św. Łukasza i Fundacją „Wspierajmy Zdrowie” w Bolesławcu. 

 

  • 13.11.2025r. 

„Okazaliśmy dobre serca!” - podziękowanie za zbiórkę darów dla dzieci 

Prezes Fundacji „Wspierajmy Zdrowie” w Bolesławcu - pani Jolanta Sawczak, w obecności przedstawicieli Rady Samorządu Uczniowskiego - Agaty Koryckiej, Antoniny Roli, Julii Zdunek oraz opiekuna SU - pana Adriana Banysia, złożyła podziękowanie w imieniu Szpitala św. Łukasza dla całej społeczności szkolnej za przekazane upominki dla Oddziału Pediatrycznego oraz zaangażowanie, życzliwość i chęć niesienia pomocy najmłodszym pacjentom. 

 

  • 05.11.2025 r.

„Piękny gest pamięci” - podziękowanie za udział w akcji wolontariatu 

Szkolna Rada Wolontariatu Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu otrzymała dyplom podziękowania za okazane serce, chęć oraz zaangażowanie w porządkowanie opuszczonych i zaniedbanych grobów na Cmentarzu Komunalnym w Bolesławcu. Postawa uczniów szkoły była wyrazem szacunku dla pamięci zmarłych i pięknym przykładem troski o wspólne dziedzictwo.   

 

  • 09.11.2025 r.

„Prezenty bez Pudła” - certyfikat za wsparcie programu UNICEF 

Samorząd Uczniowski otrzymał certyfikat w ramach wsparcia programu realizowanego przez organizację UNICEF „Prezenty bez Pudła” - mającego na celu przekazanie wybranych produktów humanitarnych, dostarczanych przez UNICEF, najbardziej potrzebującym dzieciom i ich rodzinom na świecie. Samorząd Uczniowski wybrał następujące produkty humanitarne: zestaw do walki z niedożywieniem dzieci (4 puszki mleka terapeutycznego, 10 saszetek pasty terapeutycznej, 50 taśm do mierzenia ramienia i sprawdzania niedożywienia) oraz zestaw edukacyjny dla dzieci (2 plecaki, 4 zeszyty i 10 ołówków).    

 

  • 20.11.2025 r.

Obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z organizacją UNICEF 

Samorząd Uczniowski aktywnie włączył się w przygotowane przez organizację UNICEF formy aktywności w ramach projektu „Mój dzień. Moje prawa”, które stały się początkiem ważnych rozmów budujących zaufanie i wzmacnianie relacji. Symbolem tegorocznych obchodów były niebieskie okulary - znak wrażliwości na to, jak dzieci postrzegają oraz przeżywają swoje prawa. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem SU - panem Adrianem Banysiem wzięli udział w wydarzeniu, jakim był spacer w niebieskich okularach w ramach akcji UNICEF „Spójrz przez niebieskie okulary”. W ramach spaceru uczniowie szkoły wybrali się na bolesławiecki skatepark w pobliżu wiaduktu kolejowego oraz odwiedzili Muzeum Ceramiki w Bolesławcu. Dzięki uczestnictwu w tym wydarzeniu uczniowie uświadomili dorosłym, iż założenie niebieskich okularów to pierwszy krok do wspólnego budowania świata, w którym perspektywa dzieci i młodzieży jest ważna. Spacer zakończył się wspólną dyskusją, podczas której uczestnicy podzielili się swoimi wnioskami. Kolejną aktywnością UNICEF były „Prawa dziecka na pocztówkach”. Dzięki przygotowanym wzorom pocztówek uczniowie podzielili się swoimi emocjami, przemyśleniami i pomysłami dotyczącymi ich praw. Dzieci opowiadały chętnie o doświadczeniach i o tym, jak rozumieją swoje prawa. To narzędzie, które w naturalny sposób wspierało rozmowę - bez trudnych pojęć, za to z przestrzenią na słuchanie i zrozumienie. Podsumowaniem obchodów była zabawa „Drzewko Jedności", która polegała na przywieszeniu przez uczniów wyciętych kontur dłoni - odpowiadających artykułom Konwencji oraz zawierających numer i opis prawa. 

 

  • 26.11.2025r. 

Razem mówimy głośno o prawach dziecka! 

W mediach społecznościowych organizacja UNICEF udostępniła post zawierający zdjęcie przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. W całym kraju do akcji włączyły się setki osób w każdym wieku. Reprezentanci samorządów, firm i instytucji założyli niebieskie okulary, pokazując, że perspektywa najmłodszych jest dla nich ważna. Do świętowania dołączyli też użytkownicy mediów społecznościowych. Organizacja UNICEF złożyła podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w akcję. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu została również wyróżniona za aktywne włączenie się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka w Polsce.   

 

  • 04.12.2025r.  

Gala wręczenia nagród konkursu „Wolontariusz Roku 2025 Powiatu Bolesławieckiego” 

W Teatrze Starym w Bolesławcu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie „Wolontariusz Roku 2025 Powiatu Bolesławieckiego”, podczas której wyróżniono osoby indywidualne, organizacje i instytucje, które bezinteresownie niosą pomoc innym, a tym samym promują postawy prospołeczne i samą chęć niesienia pomocy. Udział w uroczystości wzięli przedstawiciele Rady Samorządu Uczniowskiego w składzie: Agata Korycka - przewodnicząca, Antonina Rola - zastępca, Julia Zdunek - sekretarz, wicedyrektor szkoły - pani Marta Łagowska oraz opiekun Samorządu Uczniowskiego - pan Adrian Banyś. Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu podczas uroczystej gali otrzymał z rąk Starosty Bolesławieckiego - pana Tomasza Gabrysiaka nominację do tytułu „Wolontariusza Roku 2025 Powiatu Bolesławieckiego” w kategorii „Wolontariat okolicznościowy”.   

 

  • 11.12.2025r. 

Kiermasz pierników bożonarodzeniowych w ramach udziału szkoły w programie edukacyjnym „Psia lekcja" 

Klasy 1a, 3a i 3b wraz z Samorządem Uczniowskim oraz Radą Rodziców zaprosili całą społeczność szkolną na kiermasz pierników bożonarodzeniowych, który miał miejsce na korytarzu koło sekretariatu szkoły. Dochód ze sprzedaży pierników, przygotowanych przez uczniów, został przeznaczony na dogoterapię dzieci w szpitalach w ramach udziału szkoły w programie edukacyjnym „Psia lekcja", realizowanym przez Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom. Program ten uczy odpowiedzialności, wrażliwości i szacunku wobec czworonogów, a także pokazuje, jak ważną rolę mogą one odgrywać w edukacji oraz terapii. 

 

  • 12.12.2025 r.

„Wzrastam coolturalnie” - podsumowanie programu profilaktycznego 

Przedstawiciele Rady Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły wzięli udział w wydarzeniu związanym z podsumowaniem programu profilaktycznego „Wzrastam coolturalnie”. Program ten to kontynuacja autorskiego programu Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C. K. Norwida -Centrum Wiedzy w Bolesławcu, który trwa z powodzeniem już trzeci rok. W ramach programu biblioteka aktywizowała dzieci z bolesławieckich szkół podstawowych do poszukiwania alternatywnych form spędzania czasu wolnego oraz nakłaniała do zmniejszenia aktywności w mediach społecznościowych oraz minimalizowania czasu spędzonego w wirtualnym świecie. 

 

  • 09.01.2026 r.

„Gdy świat hejtujesz, nic nie zyskujesz” - nagrody za udział w konkursie filmowym Straży Miejskiej 

Uczniowie kl. 8a w składzie: Amelia Fila, Laura Kuszka i Wojciech Zieliński wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego - panem Adrianem Banysiem udali się do siedziby Straży Miejskiej w Bolesławcu w celu odebrania nagród oraz dyplomów za udział w konkursie filmowym dla uczniów kl. VII-VIII szkół podstawowych „Gdy świat hejtujesz, nic nie zyskujesz”. Konkurs ten został zorganizowany przez Straż Miejską w Bolesławcu w ramach projektu „Bezpieczny Bolesławiec”, który objęty był honorowym patronatem przez Prezydenta Miasta Bolesławiec. Głównym założeniem konkursu było nakręcenie krótkiego filmu, przez który młodzież pokazała, iż można żyć inaczej, wyrażając swoje konstruktywne opinie bez narastającej w dzisiejszych czasach fali „hejtu”. 

 

  • 23-28.01.2026r. 

Akcja szkolna „Bezpieczne ferie zimowe” 

Uczniowie szkoły wzięli udział w akcji szkolnej „Bezpieczne ferie zimowe”, która została przeprowadzona przez Samorząd Uczniowski. Celem akcji było zwiększenie świadomości w zakresie przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Młodzież została zaznajomiona z najważniejszymi zasadami, które pozwolą uniknąć niebezpiecznych sytuacji i sprawić, że ferie będą niezapomnianym dla nich czasem. Kolejny etap akcji związany był z przekazaniem uczniom kl. I-III niezbędnych informacji na temat bezpieczeństwa podczas ferii przez przedstawicieli Rady Samorządu Uczniowskiego.   

 

  • 14.02.2026 r.

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej w Bolesławcu 

Pod Znakiem Polski Walczącej w Bolesławcu odbyły się obchody z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej, które były ważnym momentem refleksji nad przeszłością. Uroczystość poprowadził Pan Jan Filipek - przewodniczący Stowarzyszenia „Niezłomni”. Udział w obchodach wzięła Pani Renata Szewczyk-Sacher - I Z-ca Prezydenta Miasta Bolesławiec. Modlitwę poprowadził ks. kanonik Andrzej Gidziński. Delegacje i wszyscy zgromadzeni złożyli symboliczne wiązanki kwiatów pod Znakiem Polski Walczącej. Udział w obchodach z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej wzięła także delegacja Rady Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu w składzie: Agata Korycka - przewodnicząca, Laura Paprot - członek oraz opiekun SU - Pan Adrian Banyś, który w czasie uroczystości wygłosił także okolicznościowe przemówienie.         

 

  • 19.03.2026r. 

„Wiosna tuż, tuż...” - warsztaty integracyjne Samorządu Uczniowskiego w Dziennym Domu „Senior+” w Bolesławcu 

W Dziennym Domu „Senior+” w Bolesławcu odbyły się warsztaty integracyjne „Wiosna tuż, tuż...” zorganizowane przez Samorząd Uczniowski. Wydarzenie zostało przygotowane z okazji Pierwszego Dnia Wiosny i miało na celu wspólne spędzenie czasu poprzez różnorodne aktywności dostosowane do zainteresowań uczestników spotkania. Uczestnicy warsztatów mieli możliwość wzięcia udziału w różnych aktywnościach - od puzzli, sudoku i krzyżówek, przez szachy i gry logiczne, aż po zajęcia plastyczne. Wspólne działania sprzyjały rozwijaniu kreatywności. W czasie warsztatów przygotowywano wiosenne kwiaty oraz wykorzystywano różne techniki malarskie. W tym wydarzeniu wzięła udział Szkolna Rada Wolontariatu Samorządu Uczniowskiego oraz młodzież z kl. VII-VIII.   

 

  • 23-30.03.2026 r.

„K jak kreatywność” - warsztaty wiosenno-wielkanocne Samorządu Uczniowskiego 

Warsztaty wiosenno-wielkanocne były idealną okazją do twórczych działań. Uczniowie dzielili się spostrzeżeniami odnośnie zmian zachodzących w przyrodzie. Działania te wprowadziły dzieci i młodzież w tematykę wiosenną. Uczniowie przygotowali m.in. plakaty na powitanie Wiosny, które stanowiły podstawę do dalszych działań praktycznych. Kolejne aktywności skupiły się wokół okresu wielkanocnego. Działania podjęte w ramach przeprowadzonych zajęć pokazały, iż uczniowie naszej szkoły wykazują się dużą kreatywnością.   

 

  • 28.05.2026 r.

„Wakacje tuż, tuż...”  - kreatywne warsztaty Samorządu Uczniowskiego w Dziennym Domu „Senior+” w Bolesławcu 

W Dziennym Domu „Senior+” w Bolesławcu odbyły się kreatywne warsztaty „Wakacje tuż, tuż...” zorganizowane przez Samorząd Uczniowski. Wydarzenie miało na celu wspólne spędzenie czasu poprzez różnorodne aktywności dostosowane do zainteresowań uczestników spotkania. Uczestnicy warsztatów mieli możliwość wzięcia udziału w różnych aktywnościach - od puzzli, gier i kart, przez tworzenie unikatowych bransoletek, aż po zajęcia plastyczne. Wspólne działania sprzyjały rozwijaniu kreatywności. W czasie warsztatów przygotowywano wakacyjne projekty prac poprzez wykorzystanie różnych technik malarskich. W tym wydarzeniu wzięła udział Szkolna Rada Wolontariatu Samorządu Uczniowskiego oraz młodzież z kl. VII-VIII.   

 

  • 12.06.2026 r.

Udział uczniów w „Wielkim Turnieju Puzzli”

W szkole odbył się „Wielki Turniej Puzzli”. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie z klas IV-VIII. Kilkuosobowe drużyny otrzymały zestawy puzzli w zależności od kategorii wiekowej. Ich zadaniem było jak najszybsze i najdokładniejsze ułożenie obrazka. Podczas rywalizacji panowała przyjazna atmosfera. Uczniowie wykazywali się spostrzegawczością, cierpliwością oraz umiejętnością współpracy. Wiele drużyn pracowało bardzo sprawnie, a różnice czasowe między najlepszymi zespołami były niewielkie. 

 

 

2. W roku szkolnym 2025/2026 Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami zrealizował także następujące zadania:  

 

→ opracowanie i zatwierdzenie Planu Pracy Samorządu Uczniowskiego na bieżący rok szkolny; 

→ ciągła aktualizacja sprawozdań ze zrealizowanych przedsięwzięć szkolnych na stronie internetowej szkoły oraz w zakładce Samorządu Uczniowskiego (wraz z relacją zdjęciową); 

 dbanie o promocję szkoły poprzez przesyłanie poszczególnych informacji oraz sprawozdań związanych z udokumentowaniem działalności Samorządu Uczniowskiego oraz społeczności szkolnej do bolesławieckich mediów społecznościowych; 

 współpraca z Radą Rodziców poprzez organizację poszczególnych przedsięwzięć szkolnych; 

 złożenie życzeń i wykonanie plakatu dla pracowników szkoły z okazji „Bożego Narodzenia” oraz „Wielkanocy”; 

 pomoc w organizacji poszczególnych apeli poprzez udział delegacji Samorządu Uczniowskiego wchodzącej w skład Pocztu Sztandarowego Szkoły, m.in. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego, Narodowego Święta Niepodległości, Narodowego Święta Konstytucji Trzeciego Maja, uroczystego pożegnania klas ósmych oraz zakończenia roku szkolnego; 

udział delegacji Samorządu Uczniowskiego wchodzącej w skład Pocztu Sztandarowego Szkoły w uroczystościach miejskich i powiatowych, m.in. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego, rocznicy wybuchu II wojny światowej, Marszu Żywej Pamięci Polskiego Sybiru, Narodowego Święta Niepodległości, Dnia Flagi, Narodowego Święta Konstytucji Trzeciego Maja, uroczystego pożegnania klas ósmych oraz zakończenia roku szkolnego;  

 sporządzenie sprawozdania podsumowującego działania Samorządu Uczniowskiego w ciągu roku szkolnego 2025/2026. 

 

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami składa serdeczne podziękowania dla całej społeczności szkolnej za zaangażowanie oraz pomoc w pracach samorządu.              

 

 

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego:  

Adrian Banyś

Magdalena Cisło 

Udostępnij
Data dodania: 2018-06-07 11:23:31
Data edycji: 2026-06-23 22:51:46
Ilość wyświetleń: 12761

Konkursy

Informacje
Więcej informacji

Kalendarz

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej