Spotkanie autorskie z okazji Dnia Dziecka

“Guśka , Ptyś i Leonek spędzają wakacje u ciotki w Bolesławcu. Ciocia z racji wieku (około 30 lat !) zaczyna cierpieć na reumatyzm. A może romantyzm? Dzieci dokładnie nie wiedzą. Niezbyt też mogą się zajmować tak nieistotnymi tematami, bo mają na głowie ważniejsze sprawy. Stary, poniemeicki dom cioci okazuje się wcale nie taki nudny, jak zakładali na początku, a mijani w progu włamywacze, zmumifikowane szczury, bardzo zaangażowany ( i dla niektórych przystojny) policjant  spowodują, że ostatnie, na co będą mogły liczyć dzieci, to nuda. No i ktoś w końcu musi znaleźć skarb Rozalii von Bonin, czyli poprzedniej właścicielki domu, a wiadomo, że na dorosłych nie można liczyć.”

To krótka recenzja książki pt.”Gnomon i tajemnica starego domu” autorstwa Iwony Banach, która umieściła historię bohaterów swojej książki w Bolesławcu, świetnie bawiąc się przy tym z młodymi czytelnikami.

A my z klasą IV b i p. wychowawczynią Sylwią Herbut mieliśmy okazję się o tym przekonać osobiście, gdyż 1 czerwca 2022 r. braliśmy udział w spotkaniu autorskim z wyżej wymienioną pisarką, autorką książek dla dzieci i młodzieży.

Podczas spotkania poznaliśmy warsztat pisarski pani Iwony, dowiedzieliśmy się o ciekawostkach na temat książki i śmiesznych historiach oraz pomysłach, które powstały podczas jej pisania.

Po wyjściu z Biblioteki z racji tego, że to był Dzień Dziecka bawiliśmy się w detektywów i szukaliśmy miejsc z tajemniczymi tabliczkami umieszczonymi na koniec każdego rozdziału w książce, które można odnaleźć w różnych miejscach w naszym mieście. Na zakończenie wykorzystaliśmy okazję do wspólnego spędzenia czasu i rozmów przy smacznych lodach i shake'ach.

Myślę, że nie zapomnimy o tym spotkaniu na długo, a gdy tylko usłyszymy o kolejnym tomie Guśki, Ptysia i Leonka, wybierzemy się w odwiedziny do Biblioteki Publicznej.

Agnieszka Markowicz

Data dodania: 2022-06-02 20:05:45