"Śniadanie daje moc"

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.

Akcja przeprowadzona została w ramach obchodów Europejskiego  Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania (ang. „European Day of Healthy Food and Cooking”).

W tym dniu dzieci przygotowały samodzielnie tosty. Z zaangażowaniem smarowały pełnoziarniste pieczywo masłem, dodając ulubione składniki. Był także deser - ogórki i pomidorki, które zadziwiająco szybko zniknęły.

Śniadanie poprzedziliśmy zajęciami, które miały na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest spożywanie rano zdrowego posiłku.

Nawet uczniowie klas starszych, którzy, zwabieni zapachem, zaglądali do klasy, załapali się na mały poczęstunek.

M.Jastrząbek

Data dodania: 2019-11-16 21:05:44