Smakowite zajęcia czytelnicze w klasach pierwszych

W piątek 8 kwietnia 2022 r. spotkałam się z klasą 1 a i 1 b na smakowitych zajęciach czytelniczych. Najpierw wysłuchaliśmy wiersza J. Brzechwy „Na straganie”. Wiersz był pretekstem do cudownej przygody kucharskiej dla uczniów.

Wykonywaliśmy różne czynności, bo poznawaliśmy po kształtach owoce i warzywa, dzieliliśmy przygotowane na stole produkty na zdrowe i mniej zdrowe, zastanawialiśmy się, dlaczego owoce i warzywa są pożyteczne dla człowieka, słuchaliśmy i śpiewaliśmy owocowe abecadło- to była część teoretyczna.

W części praktycznej zamieniliśmy się w kucharzy i kucharki. Wyśmienicie przygotowani w fartuszki, deseczki, miseczki i  bezpieczne nożyki zabraliśmy się do wspólnego robienia sałatki w klasie 1 b , a w klasie 1 a- do szaszłyków owocowych. Praca nasza była bardzo efektywna, a jakie smakołyki udało nam się wykonać, przekonaliśmy się o tym osobiście. Dzięki p. Melanii uczniowie klasy 1 b mieli okazję spróbować sosu na bazie miodu i cytryny, który rewelacyjnie dopełnił smak naszej sałatki. Dziękujemy serdecznie rodzicom za przygotowanie dzieci w potrzebne do zajęć produkty. Mamy nadzieję z p. Agnieszką i p. Melanią, że dzięki taki zajęciom zachęciłyśmy naszych uczniów do częstszego sięgania po owoce i warzywa.

Agnieszka Markowicz

Data dodania: 2022-04-12 21:59:04