Sesja IX kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Bolesławiec

Otwarcie II sesji IX kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Bolesławiec nastąpiło w dniu 28 października 2022 roku o godz. 10.00 w Sali Rajców Ratusza. Na sesji obecni byli także zaproszeni goście: Pani Małgorzata Słonecka - Sekretarz Miasta Bolesławiec i Pani Małgorzata Wicha - Naczelnik Wydziału Oświaty w Bolesławcu.

Po otwarciu sesji, stwierdzeniu quorum, ślubowaniu radnych nieobecnych na I inauguracyjnej sesji Młodzieżowej Rady Miasta i zapoznaniem Rady z porządkiem obrad II sesji, nastąpiło przyjęcie protokołu I sesji Młodzieżowej Rady Miasta odbytej w dniu 12 maja 2022 roku, po czym radni przystąpili do wyboru nowego przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miasta - projekt uchwały Rady Miasta Bolesławiec zmieniającej uchwałę nr XIX/208/2020 z dnia 20 maja 2020 roku w sprawie wyrażenia zgody na utworzenie Młodzieżowej Rady Miasta Bolesławiec.

W wyniku głosowania nowym przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta IX kadencji został Radny Mateusz Sobczak - uczeń czwartej klasy II Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Bolesławcu. Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w pracy na rzecz interesów młodzieży i zdobywania cennego doświadczenia.

Przebieg głosowania nadzorowały przedstawicielki Referatu Organów Gminy Miejskiej - Pani Małgorzata Zadora i Pani Iwona Paraniak-Cichy.

Szkołę Podstawową nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu reprezentowali Radni: Kacper Biernat i Filip Szymański - uczniowie kl. 8a oraz Pan Adrian Banyś - opiekun Samorządu Uczniowskiego.

Adrian Banyś

Data dodania: 2022-11-02 00:15:57