„Rycerska szkoła” - warsztaty w świetlicy

W dniach 7-8 grudnia 2023 roku w świetlicy szkolnej i środowiskowo-profilaktycznej, działającej przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu, odbyły się bardzo ciekawe warsztaty historyczne. Zostały one przeprowadzone przez historyków z Muzeum Ceramiki w Bolesławcu.

Pierwszego dnia uczniowie mieli okazję zobaczyć mundur wojskowy z wystawy napoleońskiej, który został pięknie wyeksponowany na manekinie. Nie brakowało też chętnych do założenia na siebie hełmu, kolczugi i zbroi rycerskiej. Drugiego dnia uczniowie zagrali w parach w następującą grę „Alquerque - warcaby dam i rycerzy”. Po wcześniejszym własnoręcznym wykonaniu pionków z plasteliny, wysłuchaniu zasad i reguł gry, wszyscy świetliczanie przystąpili do rozgrywek  na zasadzie - każdy z każdym.

Warsztaty z zaproszonymi gośćmi bardzo podobały się uczniom. Obiecano powtórkę takich zajęć  i zaproszono edukatorów na zajęcia w drugim semestrze.

Maria Kurhan, Bożena Oleksiuk-Rokoszna

Data dodania: 2023-12-12 23:25:35