„Razem znaczy Więcej” - projekt edukacyjno-społeczny „TO(działa)MY!”

„TO(działa)MY!” to tytuł projektu edukacyjno-społecznego realizowanego przez organizację UNICEF i Fundację Santander Bank Polska. Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że Szkoła Podstawowa nr 3 przyłączyła się do przeprowadzenia projektu edukacyjno-społecznego „TO(działa)MY!” realizowanego pod hasłem „Razem znaczy Więcej”. Koordynatorem projektu jest Adrian Banyś - opiekun Samorządu Uczniowskiego oraz nauczyciel języka niemieckiego i angielskiego. Opiekunami akcji są także: Agnieszka Markowicz - nauczycielka języka niemieckiego i angielskiego oraz Halina Rudzik – nauczycielka religii.

Założeniem projektu realizowanego pod hasłem „Razem znaczy Więcej” jest zaktywizowanie oraz zachęcenie dzieci i młodzieży do podjęcia społecznych wyzwań, aby pokazać jak wspaniałym doświadczeniem może być praca zespołowa i jakie pożyteczne efekty może przynieść.

Główne cele projektu to kształtowanie postawy zaangażowania społecznego wśród dzieci oraz młodzieży, budowanie świadomości młodych ludzi w obszarach związanych z edukacją, kulturą i rozrywką, przybliżenie społeczności uczniowskiej działalności związanej z niesieniem dobra innym ludziom poprzez propagowanie akcji „Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci”, jak także zapoznanie uczniów z kulturą i tradycją krajów niemiecko- oraz anglojęzycznych.

Cele szczegółowe projektu to: rozbudzenie zainteresowań uczniów inną kulturą, wzbogacenie słownictwa uczniów w języku obcym, kształtowanie pozytywnych postaw pracy w zespole oraz budowanie wspólnych celów, rozwijanie twórczości i kreatywności plastycznej dzieci, jak także promowanie korzystania w nauczaniu z nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych (tzw. TIK) oraz zachęcenie uczniów do zastosowania Internetu i urządzeń mobilnych w sposób praktyczny i świadomy, w szkole oraz poza nią.

Koordynator: Adrian Banyś

Data dodania: 2020-11-09 19:06:55