Ptasia stołówka otwarta

Ponieważ spadł śnieg i nastały chłody, czas pomyśleć o najmniejszych przyjaciołach. W naszej klasie na parapecie za oknem stoi kolorowy karmnik, do którego chętnie zaglądają sikorki i wróbelki, mamy tam dla nich różne smakołyki: ziarna, nasiona, orzechy. Kiedy nas odwiedzają w czasie lekcji, przerywamy na chwilkę pracę i obserwujemy ich zachowanie z wielkim zainteresowaniem i uwagą. Nie pomylimy już wróbelka ani sikorki z żadnym ptaszkiem, wiemy też, że nie należy dokarmiać ptaków chlebem i że słoninka wcale nie jest dla nich taka zdrowa… Aby pomóc ptakom podczas tych śnieżnych i chłodnych dni, rozwiesiliśmy wokół szkoły kule z ziarnami – smacznego!!!

Zachęcamy uczniów innych klas do podobnych działań. Ptasia stołówka została otwarta. Mimo, że było chłodno, to udało nam się na koniec pobawić – rzucanie do celu śnieżką w grubych ubraniach i rękawicach, wcale nie jest takie łatwe☺️

Pozdrawiamy, uczniowie klasy 1b z wychowawczynią.

Gizela Grabowska

Data dodania: 2022-12-13 21:03:48