Przejawy pamięci o dowódcach AK w naszym regionie - wystawa prac plastyczno-historycznych

6 marca 2023 r. w Sali Kolumnowej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu odbyło się uroczyste otwarcie Dolnośląskiej Wystawy Historycznej Rodziny Szkół im. Armii Krajowej i Bohaterów Armii Krajowej „Przejawy pamięci o dowódcach AK w naszym regionie”. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele władz wojewódzkich, Dolnośląski Kurator Oświaty, przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, pracownicy Instytutu Pamięci Narodowej, a także dyrektorzy, nauczyciele oraz uczniowie ze szkół, które należą do Dolnośląskiej Rodziny Szkół im. Armii Krajowej i Bohaterów AK.

Szkołę Podstawową nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu reprezentowali uczniowie klasy 8c: Livia Grzybowska, Jakub Sadowski oraz Patryk Synożyc pod opieką pani Małgorzaty Maksymów - nauczycielki historii. Wśród prac eksponowanych w ramach wystawy można było podziwiać plakat wykonany przez  uczniów SP nr 3.

Małgorzata Maksymów

Informacje na stronie Urzędu Miasta Bolesławiec - link poniżej:

„Przejawy pamięci o dowódcach Armii Krajowej w naszym regionie” - wystawa prac plastyczno-historycznych

Data dodania: 2023-03-08 18:54:06
Data edycji: 2023-03-08 20:06:28