Projekt ''W kosmos z klasą. Jakie tajemnice kryje wszechświat?'' - zakończony

Może niewielu wie, iż przez pierwszy semestr roku szkolnego 2020/2021 uczniowie klasy 2A stali się na jakiś czas studentami uniwersytetu. I to nie byle jakiego, bo Uniwersytetu Dzieci. Wspólnie realizowaliśmy projekt edukacyjny "W kosmos z klasą. Jakie tajemnice kryje wszechświat?"
Cykl obejmował 8 tematów. Na początek przeprowadzone zostały zajęcia, dzięki którym dzieci mogły zapoznać się ze swoimi emocjami, dowiedziały się, co to takiego jest empatia oraz jak działać, żeby wpaść na świetny pomysł. Następnie zrealizowaliśmy 6 wybranych scenariuszy związanych z realizacją projektu. Dzieci otrzymały indeksy, w których ocenami były naklejki potwierdzające realizację poszczególnych tematów. Na koniec wspólnie wypełnialiśmy ankietę oceniając projekt.

Na pewno jeszcze dołączymy do kolejnych projektów, bo studiowania nie kończy się na pierwszym semestrze...

Monika Jastrząbek

Data dodania: 2021-03-09 14:30:40