Pozaszkolne sukcesy Miłosza Wojtowicza w br. szkolnym

Miłosz Wojtowicz klasy V b  zdobył  I miejsce  w Ogólnopolskim  Konkursie pt. „Najpiękniejszy LIST pisany odręcznie”. Organizatorem konkursu był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kruszynie, a patronat objął Związek Literatów Polskich Oddział w Szczecinie. Dodatkowym atutem listu pisanego przez Miłosza była piękna kaligrafia, za która otrzymał osobną nagrodę.

Celem konkursu było ocalenie od zapomnienia sztuki pisania listów, w tym przykładanie wagi do estetycznego i czytelnego zapisu treści listu oraz rozwijanie umiejętności swobodnego wyrażania siebie poprzez własne teksty. Komisja złożona z literatów oceniła nadesłane listy  w trzech kategoriach wiekowych 10-12 lat, 13-15 lat oraz powyżej 16 lat. Tegoroczne prace pisane były na dwa tematy „Historia jednej znajomości” dla starszych uczestników oraz „Gdybym miał zaczarowany ołówek” dla najmłodszych.

W wydanej przez Nowa Erę książce pt.: „Wielka Księga Marzeń”, będącej pokłosiem trzeciej edycji konkursu literackiego „Popisz się talentem” 2019 znajduje się również opowiadanie Miłosza. Zainteresowanych zachęcamy do lektury i zapoznania się z twórczością chłopca.

Miłoszowi życzymy dalszych sukcesów oraz  nieustannego rozwijania  talentu pisarskiego.

Dyrekcja, grono pedagogiczne i wychowawczyni klasy 5b

Link do artykułu: https://www.nowaera.pl/popiszsietalentem/laureaci-o-sobie