Półfinał konkursu "Uczę się bezpiecznie żyć "

Półfinał konkursu

Dnia 3 marca 2020 r. w Jeleniej Górze odbył  się Półfinał XVI  Konkursu dla Dzieci i Młodzieży, Zarządu Województwa Dolnośląskiego i Euroregionu Nysa, "Uczę się  bezpiecznie  żyć ".

Naszą  szkołę,  w kategorii klas I - III, reprezentowali uczniowie  klasy III a - Maja KowalczykOliwia Irska  oraz Dominik  Majewski.  Drużyna wykonując kolejne zadania, na sześciu konkursowych stanowiskach, wykazała się  ogromną wiedzą teoretyczną oraz praktycznymi umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej  i zdobyła III miejsce.

Pierwsze zadanie, jakie dzieci miały do wykonania, dotyczyło znajomości środowiska nadmorskiego, problemów związanych z przesuwającym się w czasie sztormów piaskiem, znajomości roślin nadmorskich oraz sposobów zabezpieczania wydm przed erozją. Następnie uczniowie wykazali się doskonałą wiedzą na temat postępowania w razie zagubienia w lesie. Kolejne zadanie polegało na znajomości znaków drogowych i wiedzy na temat przepisów dotyczących prawidłowego korzystania ze ścieżek rowerowych. Na kolejnych dwóch stanowiskach konkursowych dzieci umiejętnie udzieliły pomocy osobie poszkodowanej, symulującej krwotok z kończyny dolnej oraz osobie poszkodowanej symulującej złamanie zamknięte kości przedramienia.  Ostatnie stanowisko, oceniane przez strażaków, wymagało wykazania się wiedzą na temat właściwego postępowania  w razie pożaru w domu.

Nasi uczniowie świetnie poradzili sobie ze wszystkimi zadaniami.

Teraz przed nimi kolejny wojewódzki  etap konkursu, który odbędzie  się  7 kwietnia we Wrocławiu.

Dziękujemy, trzymamy kciuki i życzymy  powodzenia!

Iwona Kalińska- Wojtas

Data dodania: 2020-03-04 21:43:33