Pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej w świetlicy szkolnej

Członkowie szkolnego koła Polskiego Czerwonego Krzyża dwukrotnie gościli w świetlicy szkolnej z pokazem czynności ratujących ludzkie życie. Na szkoleniu w dniu 7 grudnia 2022 r. wolontariusze z klasy 8b - Michał Wilk, Natalia Krzyżostaniak i Katarzyna Stankiewicz wygłosili krótką pogadankę, wykonali resuscytację krążeniowo-oddechową i zaprezentowali ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej, aby zapobiec jego przypadkowemu zadławieniu się.

Dnia 16 grudnia 2022 r. odbył się drugi pokaz RKO z użyciem modelu ciała człowieka, podczas którego ćwiczono wzywanie karetki pogotowia oraz prezentowano prawidłowe sprawowanie opieki nad osobą poszkodowaną do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Tym razem pokaz przeprowadził uczeń kl. 8b - Michał Wilk, który był wspierany przez wychowawczynię - panią Bożenę Oleksiuk-Rokoszną i nauczycielkę świetlicy - panią Marię Kurhan.

Powyższe szkolenia zaplanowano do realizacji w planie pracy szkolnego koła PCK w roku 2022/2023.

Inf. Bożena Oleksiuk-Rokoszna

Data dodania: 2022-12-19 21:48:46