Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Podziękowanie za organizację Maratonu Pisania Listów

Podziękowanie za organizację Maratonu Pisania Listów

Zaświadczenie o organizacji
Maratonu Pisania Listów –
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu

 

Słowa mają moc. Mogą ranić, ekscytować, rozśmieszać i wywoływać płacz. Mogą również zmienić czyjeś życie.  Co roku miliony osób na całym świecie wykorzystują siłę swoich słów i apelują do władz o sprawiedliwość dla ludzi, których prawa są łamane. Piszą listy, podpisują petycje i organizują wydarzenia, stając w obronie torturowanych i niesłusznie skazanych za działanie na rzecz praw człowieka.

 

W tym roku wspólnie wystąpiliśmy w obronie wolności zgromadzeń. Bohaterowie i bohaterki tegorocznego Maratonu poprzez udział w protestach walczyli o prawa człowieka. Za korzystanie z przysługujących każdej osobie praw do wolności zgromadzeń i wolności słowa byli bici, więzieni i prześladowani. Dzięki Wam, podczas Maratonu Pisania Listów 2022 napisaliśmy w ich obronie setki tysięcy listów w całej Polsce!

 

Dziękujemy, że nie jesteście obojętni na drugiego człowieka i tak licznie zaangażowaliście się w walkę o lepsze jutro. Dziękujemy za organizację Maratonu Pisania Listów, a tym samym nagłaśnianie przypadków łamania praw człowieka oraz pokazywanie, jak możemy się im wspólnie przeciwstawić. To dzięki Wam zmiana jest możliwa. Każde, nawet najmniejsze działanie ma znaczenie.

 

Bo lepiej zapalić świeczkę niż przeklinać ciemność.

 

Anna Błaszczak-Banasiak

Dyrektorka Amnesty International Polska

 

 

 

koordynator Patrycja Kasperek

Data dodania: 2023-01-09 18:39:39
Data edycji: 2023-01-09 19:25:02
Ilość wyświetleń: 152

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej