Podziękowania za współpracę i wsparcie akcji ZACZERWIEŃ SIĘ DLA DZIECI Z DMD

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu otrzymała serdeczne podziękowania za współpracę i wsparcie akcji ZACZERWIEŃ SIĘ DLA DZIECI Z DMD organizowanej przez Stowarzyszenie Pro Salute na rzecz dzieci z dystrofią mięśniową Podopiecznych Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej z Ośrodkiem Wczesnej Pomocy  Dzieciom Upośledzonym „Dać Szansę”, Uniwersytetu  Medycznego w Białymstoku oraz Stowarzyszenia Pro Salute w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Dystrofii Mięśniowej Duchenne’a.

Światowy Dzień Świadomości Dystrofii Mięśniowej Duchenne’a  obchodzony jest 7 września. Święto powstało z inicjatywy członków Światowej Organizacji Duchenne’a i obchodzone jest od 2014 roku. Światowy Dzień Świadomości Dystrofii Mięśniowej Duchenne’a  służy podwyższeniu świadomości tej choroby. Dystrofia mięśniowa Duchenne’a to rzadka choroba genetyczna dotykająca w szczególności chłopców. Objawia się postępującym i nieodwracalnym zanikiem mięśni. Utrudnia tym samym naukę chodzenia i samodzielne poruszanie się. Choć jest to przypadłość nieuleczalna, ważną rolę odgrywa rehabilitacja.

7 WRZEŚNIA - ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DYSTROFII MIĘŚNIOWEJ DUCHENNE'A

Data dodania: 2023-09-10 21:56:19