Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Podziękowania UNICEF-u i Fundacji Santander Bank Polska dla szkoły

Podziękowania UNICEF-u i Fundacji Santander Bank Polska dla szkoły

Działania Szkoły Podstawowej nr 3 w projekcie edukacyjno-społecznym „TO(działa)MY!”, zorganizowanym przez organizację UNICEF i Fundację Santander Bank Polska, uznane zostały przez pana Marka Krupińskiego - Dyrektora Generalnego Stowarzyszenia UNICEF Polska oraz panią Marzenę Atkielską - Prezesa Zarządu Fundacji Santander Bank Polska im. Ignacego Jana Paderewskiego. Bolesławiecka placówka otrzymała dyplom, podziękowania oraz zaświadczenie.

 

Szkoła Podstawowa nr 3 przyłączyła się w roku szkolnym 2020/2021 do przeprowadzenia projektu „TO(działa)MY!” pod hasłem „Razem znaczy Więcej”. Założeniem projektu było zaktywizowanie dzieci i młodzieży do podjęcia społecznych wyzwań, aby pokazać jak wspaniałym doświadczeniem może być praca zespołowa oraz jakie pożyteczne efekty może przynieść.

 

W ramach poszczególnych działań zostało zorganizowanych wiele przedsięwzięć związanych z obszarami edukacji, kultury i rozrywki. Jednym z nich były coroczne obchody „Dnia Świętego Marcina, podczas których uczniowie poprzez wspólne działania oraz wzajemną współpracę uświadomili sobie, jak niezwykle istotne w tych czasach jest niesienie dobra innym ludziom. Kolejnym bardzo ważnym punktem realizacji projektu był udział uczniów w warsztatach plastycznych pt. „Śladami Św. Marcina”. W czasie zajęć powstało wiele ciekawych prac, spośród których stworzono „Szkolną galerię (on-line) twórczości uczniów”.

 

Z kolei w ramach Dni Kultury Międzynarodowej zostały zorganizowane obchody z okazji „Europejskiego Dnia Języków Obcych”. Podczas zajęć pedagodzy rozwijali umiejętności językowe uczniów, a także uświadomili im bogactwo i różnorodność językową Europy oraz zwrócili uwagę na wielojęzyczność i kulturę jej mieszkańców. Uczniowie wzięli także udział w cyklicznych zajęciach on-line pt. „Zwyczaje i święta w krajach niemiecko- oraz anglojęzycznych” i zdobywali wiedzę z zakresu realioznawstwa.

 

Ważnym i istotnym punktem realizacji założeń projektu była coroczna zbiórka pieniędzy na misje dla głodujących dzieci z Afryki w ramach akcji „Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci”. Akcja miała na celu uwrażliwienie uczniów na potrzeby oraz problemy swoich rówieśników. W tym roku szkolnym zebrane wśród pedagogów fundusze zostały przekazane przez szkołę na pomoc dla dzieci z Afryki.

 

Od kilku lat Szkoła Podstawowa nr 3 współpracuje z organizacją UNICEF Polska poprzez promowanie oraz ochronę praw dziecka. Placówka działa także charytatywnie na rzecz pomocy dzieciom w najbardziej potrzebujących regionach świata.

 

Koordynator akcji składa serdeczne podziękowania całej społeczności szkolnej za udział w projekcie edukacyjno-społecznym „TO(działa)MY!”. Pamiętajmy, że „Razem znaczy Więcej”.

 

Adrian Banyś

 

Data dodania: 2021-06-17 23:11:59
Data edycji: 2021-06-17 23:28:14
Ilość wyświetleń: 49

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Zobacz

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś dowiedzieć"

Jan Paweł II
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej