Paczki świąteczne dla Polaków mieszkających na Ukrainie

"W świątecznych paczkach zawieźliśmy na Kresy Wasze Polskie Serce..."

Społeczność naszej szkoły już piąty raz włączyła się w przygotowanie paczek świątecznych oraz kartek z życzeniami dla Polaków mieszkających w Zbarażu na Ukrainie, czyli w akcję wolontaryjną Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. Dary zostały zebrane w ciągu czterech dni. Ich duża ilość to zasługa uczniów i rodziców szkoły. Z kolei w ramach warsztatów artystycznych uczniowie wykonali piękne kartki z życzeniami z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Dnia 17 listopada 2021 roku prezes Bolesławieckiego Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich - pani Barbara Smoleńska wraz z przedstawicielami organizacji odebrali ze szkoły przygotowane dary, które w grudniu zostały przekazane dla rodaków mieszkających na Ukrainie. Prezenty te trafiły przede wszystkim do parafian rzymskokatolickiego kościoła pw. Świętego Antoniego w Zbarażu.

Szkoła otrzymała także podziękowania od Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich (Oddział Bolesławiec) za przekazanie świątecznych darów dla Rodaków na Kresach.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego - pan Adrian Banyś, pani Agnieszka Markowicz wraz z panią Haliną Rudzik

Data dodania: 2022-01-04 23:30:33
Data edycji: 2022-01-04 23:40:09