Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego 2020/2021

Drodzy Absolwenci klas ósmych, Rodzice i Opiekunowie ,

przed Wami bardzo ważny czas. Czas wyboru szkoły, zawodu. To czas podjęcia decyzji, które mogą mieć wpływ na resztę Waszego życia. Dobry zawód, to satysfakcja – również finansowa – poczucie stabilizacji i pewności. Dlatego przy wyborze szkoły nie wolno kierować się emocjami, często chwilowym zapotrzebowaniem na daną specjalizację, która za kilka lat może być już niepotrzebna na rynku pracy.

Warto porozmawiać ze starszymi kolegami, którzy uczęszczają do interesującej Was szkoły. Trzeba poradzić się rodziców. Skorzystać z informacji zamieszczanych na stronach internetowych szkół. Koniecznie należy słuchać doradców zawodowych. Oni pomogą określić Wasze predyspozycje, talenty. System bolesławiecki oświaty oferuje bardzo zróżnicowane profile nauczania. A co najważniejsze, są to profile, na które zapotrzebowanie – w dużej mierze - zgłaszają sami pracodawcy, licząc na młodą, nowocześnie myślącą kadrę. Reszta zależy od Was. Od Waszej pracowitości, sumienności w nauce. Powodzenia!

I Liceum Ogólnokształcące

- Twój wybór–Twoja szkoła–Twoja przyszłość

I Liceum Ogólnokształcące, to szkoła od lat szczycąca się ogromnym potencjałem ambitnych i kreatywnych uczniów, znakomitą kadrą pedagogiczną i wysokim poziomem nauczania. Świetne wyniki matur, uczestnictwo w międzynarodowych projektach edukacyjnych, olimpiadach i konkursach przedmiotowych, sukcesy sportowe, organizacja regionalnej edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, rozwijanie indywidualnych pasji i talentów - to wszystko sprawiło, że w 2020 roku w prestiżowym rankingu portalu edukacyjnego PERSPEKTYWY, szkole przyznano srebrną tarczę jakości nauczania. Więcej informacji i I Liceum Ogólnokształcącym TUTAJ https://www.lo.boleslawiec.pl/

Oddziały do wyboru:
1. oddział z rozszerzoną matematyką i fizyką ( trzeci przedmiot rozszerzony do wyboru spośród: j.ang/j.niem/info.)

2. oddział z rozszerzonym j. polskim i drugim przedmiotem do wyboru spośród: historia, wos, chemia, biologia, geografia, ( trzeci przedmiot rozszerzony do wyboru spośród: j.ang/j.niem/info.)

3. oddział z rozszerzoną biologią i chemią( trzeci przedmiot rozszerzony do wyboru spośród: j.ang/j.niem/info.)

4. oddział z rozszerzoną matematyką i drugim przedmiotem do wyboru spośród: historia, wos, chemia, biologia, geografia, ( trzeci przedmiot rozszerzony do wyboru spośród: j.ang/j.niem/info.)

II Liceum Ogólnokształcące

– więcej niż szkoła

Jeśli chcesz z radością przychodzić do szkoły, cenisz przyjazne relacje i wzajemny szacunek, chcesz się rozwijać, uczyć od najlepszych i być spokojnym o swoją przyszłość? II LO czeka właśnie na Ciebie. Przygotujemy Cię do matury, konkursów i olimpiad przedmiotowych. Będziesz mieć dużo czasu i pomysłów na rozwijanie indywidualnych pasji i zainteresowań. Proponujemy zajęcia artystyczne i sportowe. Zrealizujesz się w akcjach wolontariackich. Wskażemy Ci najlepszą drogę rozwoju i samorealizacji. Więcej informacji o II Liceum Ogólnokształcącym TUTAJ http://2lo.boleslawiec.pl/

Oddziały do wyboru:
1. oddział matematyczno-mudurowy ( matematyczny z rozszerzaną matematyką ,fizyką i trzeci przedmiot do wyboru j.ang lub j.niem; mundurowy z rozszerzaną historią, info. i j.ang.)

2. oddział humanistyczny z rozszerzonym j. polskim i historią ( trzeci przedmiot rozszerzony do wyboru: j.ang lub j.niem)

3. oddział biologiczno-chemiczny (trzeci przedmiot rozszerzony do wyboru: j.ang lub j.niem)

Zespół Szkół Budowlanych

- bądź architektem swojej przyszłości

Nowoczesna baza dydaktyczna, znakomicie wyposażone pracownie, uczestnictwo w unijnych projektach edukacyjnych, a na końcu tej drogi świetna, pasjonująca praca. Zawody, w których kształci szkoła, to prawdziwe wyzwanie. Od Waszej pomysłowości, twórczego zaangażowania, zdolności, zależeć będzie piękno naszego otoczenia: dopracowane w najdrobniejszych szczegółach budowle, piękne ogrody, zadbane, zdrowe lasy. Warto? Bez wątpienia. Więcej informacji o Zespole Szkół Budowlanych znajdziesz TUTAJ http://www.zsb.boleslawiec.pl/news.php .

Oddziały do wyboru – TECHNIKUM:
1. technik budownictwa

2. technik geodeta

3. technik architektury krajobrazu

4. technik leśnik

Szkoła branżowa:
1. monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

2. wielozawodowa

Zespół Szkół Elektronicznych

- nowoczesna i kreatywna nauka

Dostęp do najnowocześniejszych technologii: komputerów, oprogramowania i innych pomocy dydaktycznych. Kierunki kształcenia najbliższe zainteresowaniom młodzieży ery cyfrowej. Kadra nauczycielska, która każdego ucznia traktuje indywidualnie, szanując pasje i talenty młodego człowieka. A co po ukończeniu szkoły? Perspektywa znalezienia świetnie płatnej, kreatywnej pracy w wielkich, markowych korporacjach, a może własna działalność gospodarcza? Zobaczysz ile możliwych rozwiązań stanie przed Tobą otworem. Fascynują Cię nowoczesne technologie, chcesz się wszechstronnie rozwijać? To szkoła właśnie dla Ciebie. Więcej o Zespole Szkół Elektronicznych TUTAJ http://www.zse.boleslawiec.pl/strona/index.php.

Oddziały do wyboru – TECHNIKUM:
1. technik informatyk

2. technik grafiki i poligrafii cyfrowej

3. technik elektryk

4. technik programista

5. technik elektronik

Zespół Szkół Handlowych i Usługowych

- ciekawe i nowoczesne kierunki nauczania

Ta szkoła daje gwarancję, że jej absolwenci, zarówno technikum, jak i szkoły branżowej, bez trudu znajdą dobrze płatną, satysfakcjonującą pracę. Technikum nr 5 przy Zespole Szkół Handlowych i Usługowych w zestawieniu wojewódzkim zajęło 17 miejsce na 74 technika biorące udział w konkursie, a w 2020 roku zyskało brązową tarczę jakości nauczania przyznaną przez portal edukacyjny PERSPEKTYWY. Więcej informacji o Zespole Szkół Handlowych i Usługowych TUTAJ http://zshiu.boleslawiec.pl/.

Oddziały do wyboru – TECHNIKUM:
1. technik fotografii i multimediów

2. technik logistyk

3. technik weterynarii

Szkoła branżowa:
1. wielozawodowa

Zespół Szkół Mechanicznych

- zapewniamy solidną edukację

Zespół Szkół Mechanicznych kształci na potrzeby lokalnego i regionalnego rynku pracy. Uczniowie odbywają praktyki zawodowe i staże w uznanych, cenionych na rynku kombinatach i fabrykach, nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Szkoła angażuje uczniów i nauczycieli w unijne projekty edukacyjne. Wiedza i praktyka poparta nowoczesną bazą szkoleniową, znakomicie wyposażone pracownie, dostęp do najnowocześniejszych zdobyczy techniki, dają absolwentom pewność znalezienia dobrze płatnej pracy, zgodnej z indywidualnymi predyspozycjami i zainteresowaniami. Więcej informacji o Zespole Szkół Mechanicznych TUTAJ http://www.zsmbc.eu.org/ .

Oddziały do wyboru – TECHNIKUM:
1. technik mechatronik

2. technik pojazdów samochodowych

3. technik górnictwa podziemnego

4. technik mechanik

Szkoła branżowa:
1. mechanik pojazdów samochodowych

2. operator obrabiarek skrawających

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych

- z pasją i dobrym zawodem przez życie!

Jeśli do życia podchodzisz z pasją i fantazją, pragniesz rozwijać swoje talenty, zainteresowania, chcesz sprawdzić swoje umiejętności w praktyce i zdobyć solidny zawód i satysfakcjonującą pracę związaną z ekonomią, rachunkowością, spedycją, hotelarstwem, reklamą, żywieniem czy ceramiką – wybierz właśnie tę szkołę.
ZSOiZ to szkoła z tradycją, zaangażowana w wolontariat oraz życie kulturalne i społeczne miasta i regionu. Szkoła z szeroką ofertą zajęć pozalekcyjnych. Szkoła wspierająca kształcenie tradycyjne e – edukacją, zgodnie ze standardami nowoczesnego rynku pracy i wymogami współczesnego świata. Więcej informacji o Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych TUTAJ http://sucharski.boleslawianie.pl/.

Oddziały do wyboru – TECHNIKUM:
1. technik ekonomista

2. technik hotelarstwa

3. technik reklamy

4. technik spedytor

5. technik rachunkowości

6. technik żywienia i usług gastronomicznych

Szkoła branżowa:
1. kucharz

2. zdobnik ceramiki

Data dodania: 2020-04-22 09:07:31
Ilość wyświetleń: 195

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Zobacz

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś dowiedzieć"

Jan Paweł II
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej