Obchody Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w Bolesławcu

Dnia 2 maja 2023 r. o godz. 12.00 na bolesławieckim rynku odbyły się obchody z okazji Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Udział w uroczystości wzięła także delegacja Pocztu Sztandarowego Szkoły Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej w składzie: Emilia Pikuła, Maja Burdzy, Joanna Markowicz, Jakub Balacz, Alan Kosztowniak oraz dyrektor szkoły - pani Anna Goździk i opiekun pocztu - pan Adrian Banyś.

Uroczystość zgromadziła przedstawicieli samorządów, służb mundurowych, organizacji kombatanckich, związków i organizacji pozarządowych, harcerzy oraz mieszkańców Bolesławca. Obchody przebiegły w asyście 23. Śląskiego Pułku Artylerii i żołnierzy US Army. Podczas ceremonii obecne były również poczty sztandarowe. Przemówienie okolicznościowe wygłosił Prezydent Miasta - pan Piotr Roman. W czasie uroczystości poczet flagowy wywiesił na maszcie flagę narodową oraz odśpiewano hymn państwowy. Obchody Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej uświetniła Miejska Orkiestra Dęta „Bolesławiec”.

Celem uroczystości było przybliżenie znaczenia Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych, kształtowanie postaw patriotycznych, poszerzenie zainteresowań problematyką patriotyzmu - bycia patriotą.

Adrian Banyś

Data dodania: 2023-05-02 19:13:33