Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi w naszej szkole

Dnia 22 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi i tradycyjnie, jak co roku,  przystąpiliśmy do akcji pt. ”Sprzątanie Świata”. To święto skłania świadomych mieszkańców naszej planety do refleksji i zastanowienia się nad skutkami ekspansywnej działalności człowieka w stosunku do środowiska.

Nasi uczniowie, z klas 4-8, również rozumieją potrzebę dbania o Ziemię i konieczność porządkowanie terenów  leżących w pobliżu szkoły. Dzieci- z sukcesem- uprzątnęły następujące obszary: teren obok przystanku MZK przy ul. Widok, teren Cmentarza Ewangelickiego przy Ptasiej, ulice Ceramiczną i Kamionkową, dolinę rzeki Bóbr wraz z Bobrową Ścieżką. Ogromna ilość zalegających po zimie odpadów była dla wszystkich aktywistów dużym zaskoczeniem.

Kolejną inicjatywą ogłoszoną w szkole była zbiórka puszek aluminiowych, które oddane do recyklingu pozwolą oszczędzać nieodnawialne zasoby naturalne dla przyszłych pokoleń. Dziękujemy uczestnikom tegorocznej akcji za zaangażowanie i wkład pracy w przywracaniu blasku, zarówno terenom zielonym, jak i zurbanizowanym leżącym na terenie miasta Bolesławiec.

Inf. Bożena Oleksiuk-Rokoszna

Data dodania: 2022-04-26 17:44:58