Obchody Dnia Pluszowego Misia w naszej szkole

Dzień Pluszowego Misia to świetna okazja, aby spotkać się z najmłodszymi czytelnikami. W związku z tym 25.11.2022r. w naszej szkole oprócz spotkania klas I-III na misowych urodzinach i ciekawych działań w klasach, ten dzień był również atrakcyjny dla czytelników biblioteki i uczestników świetlicy szkolnej.

Na stoliku w bibliotece wyeksponowano książki dotyczące bajkowych misiów, jak i misiów prawdziwych. Po zapoznaniu się z historią święta, dzieci wysłuchały opowiadania M. Kownackiej „Stary, zielony miś”. Podczas  zajęć przypominaliśmy sobie bohaterów literackich: tj. Misia Uszatka, Kubusia Puchatka, misia Paddingtona z Londynu, a  także dowiedzieliśmy się o historiach dzieci i ich ukochanych misiach. Uczniowie nauczyli się także wiersza J. Brzechwy „Niedźwiedź”. Na koniec wykonaliśmy techniką mieszaną misiowe prace, które ozdobią szkolne gazetki. A my próbowaliśmy jeszcze wykonać kształty misiowych maskotek z klocków i sami oceńcie po zdjęciach, czy nam się to udało?

Agnieszka Markowicz

Data dodania: 2022-11-28 19:36:09