Obchody 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Matejki wraz z Muzeum Ceramiki i Bolesławieckim Ośrodkiem Kultury przy wsparciu organizacyjnym uczniów I i II Liceum Ogólnokształcącego zrealizowała projekt edukacyjny, którego celem było zainteresowanie uczniów przeszłością, kształtowanie wyobraźni historycznej i postaw patriotycznych.

Dnia 26 stycznia 2023 r. nastąpiło uroczyste podsumowanie projektu edukacyjnego z udziałem władz miasta i zaproszonych gości, podczas którego w sali kina Forum odbył się wyjątkowy koncert pieśni powstańczych w ramach obchodów 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.

Udział w czasie trwania uroczystych obchodów wzięła także delegacja Pocztu Sztandarowego Szkoły Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej w składzie: Zuzanna Błotna, Emilia Pikuła, Filip Szymański, Jakub Sadowski oraz dyrektor szkoły - pani Anna Goździk i opiekun pocztu - pan Adrian Banyś.

Uczestnicy gry miejskiej „Powstanie styczniowe 1863 - 2023” otrzymali podczas uroczystości okolicznościową publikację i certyfikat udziału. Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie kl. 7a w składzie: Maja Dorosz, Hanna Kulig, Varvara Cherepian i Kamil Kuszka. Opiekunem drużyny była pani Elżbieta Zielonka. Serdecznie gratulujemy.

Więcej informacji z uroczystości na stronie Urzędu Miasta Bolesławiec:

160. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego

Adrian Banyś