Obchody "100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę".

Obchody

Udział Pocztu Sztandarowego Szkoły w obchodach

„100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę”

Dnia 11 listopada 2018 r. w Bolesławcu odbyły się obchody z okazji „100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę”. Udział w uroczystych obchodach wzięła także delegacja Pocztu Sztandarowego Szkoły Podstawowej nr 3 w składzie: Wojciech Bochenek, Maja Sobków i Patrycja Hałuza, dyrektor szkoły - Dorota Basiak oraz opiekun pocztu - Adrian Banyś.

O godz. 12.30 w Bolesławieckiej Bazylice Maryjnej odprawiono mszę świętą w intencji Ojczyzny koncelebrowaną przez biskupa Marka Mendyka, biskupa pomocniczego legnickiego. Podczas nabożeństwa przemówienie wygłosił starosta bolesławiecki Karol Stasik. Następnie po godz. 14.00 miało miejsce odsłonięcie pomnika 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Wydarzenie przebiegało w asyście Kompanii Honorowej 23 PA oraz pocztów sztandarowych. W czasie uroczystości odśpiewano hymn państwowy, odsłonięto pomnik 100-lecia Odzyskania Niepodległości, odczytano Niepodległościowy Apel Pamięci oraz oddano salwę honorową. Przemówienie wygłosił także prezydent miasta Piotr Roman oraz starosta bolesławiecki Karol Stasik. Natomiast rzeźbę poświęcił biskup Marek Mendyk. Obchody z okazji „100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę” uświetniła Miejska Orkiestra Dęta „Bolesławiec”, Chór Miejski „Cantate Deo”, Chór Państwowej Szkoły Muzycznej w Bolesławcu „Kamerton” i Chór „Voce d’Argento”.

Opiekun: Adrian Banyś

Data dodania: 2018-11-12 11:16:28