Niebieskie Igrzyska

Dnia 14 kwietnia 2023 r. w naszej szkole odbyły się Niebieskie Igrzyska. Wydarzenie to zostało zorganizowane w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, który przypada na 2 kwietnia. Zaproszenie do udziału we wspólnej zabawie przyjęły drużyny wraz z opiekunami ze wszystkich bolesławieckich szkół podstawowych.

Autyzm, często mylnie postrzegany jako choroba, jest zaburzeniem rozwoju, który związany jest z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu nerwowego. Niebieskie Igrzyska są ogólnopolskim wydarzeniem będącym częścią obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Wiodącym kolorem całego wydarzenia jest kolor niebieski jako znak solidarności z osobami z autyzmem.

Przedsięwzięcie zorganizowane przez Szkołę Podstawową nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu miało charakter edukacyjny i sportowo-rekreacyjny, którego celem było pokazanie, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. Konkurencje drużynowe przygotowane przez organizatorów służyły integracji, rozwijaniu oraz umacnianiu więzi. Zmagania sportowe uczestników zostały nagrodzone gromkimi brawami, pięknymi medalami i dyplomami oraz słodkim poczęstunkiem.

Gratulujemy uczestnikom osiągniętego sukcesu. Dziękujemy serdecznie przybyłym nauczycielom i uczniom wszystkich szkół podstawowych w Bolesławcu za duże emocje i wspólną zabawę. Zapraszamy do udziału w kolejnych Niebieskich Igrzyskach w przyszłym roku szkolnym. Do zobaczenia!!!

Katarzyna Wierzejska

Data dodania: 2023-04-17 23:57:56