Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Niebieskie Igrzyska

Niebieskie Igrzyska

Dnia 14 kwietnia 2023 r. w naszej szkole odbyły się Niebieskie Igrzyska. Wydarzenie to zostało zorganizowane w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, który przypada na 2 kwietnia. Zaproszenie do udziału we wspólnej zabawie przyjęły drużyny wraz z opiekunami ze wszystkich bolesławieckich szkół podstawowych.

 

Autyzm, często mylnie postrzegany jako choroba, jest zaburzeniem rozwoju, który związany jest z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu nerwowego. Niebieskie Igrzyska są ogólnopolskim wydarzeniem będącym częścią obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Wiodącym kolorem całego wydarzenia jest kolor niebieski jako znak solidarności z osobami z autyzmem.

 

Przedsięwzięcie zorganizowane przez Szkołę Podstawową nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu miało charakter edukacyjny i sportowo-rekreacyjny, którego celem było pokazanie, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. Konkurencje drużynowe przygotowane przez organizatorów służyły integracji, rozwijaniu oraz umacnianiu więzi. Zmagania sportowe uczestników zostały nagrodzone gromkimi brawami, pięknymi medalami i dyplomami oraz słodkim poczęstunkiem.

 

Gratulujemy uczestnikom osiągniętego sukcesu. Dziękujemy serdecznie przybyłym nauczycielom i uczniom wszystkich szkół podstawowych w Bolesławcu za duże emocje i wspólną zabawę. Zapraszamy do udziału w kolejnych Niebieskich Igrzyskach w przyszłym roku szkolnym. Do zobaczenia!!!

 

 

Katarzyna Wierzejska

Data dodania: 2023-04-17 23:57:56
Data edycji: 2023-05-10 18:06:53
Ilość wyświetleń: 867

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej