Nie dla Narkotyków

Narkotyki, dopalacze, środki zastępcze…, wszystkie prowadzą do uzależnienia, mówił na dzisiejszej prelekcji policjant asp. Adrian Jakubowicz z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu. Funkcjonariusz przybliżył uczniom aspekt prawny przestępstw narkotykowych, w tym wymiar kar za posiadanie, udzielanie, nakłanianie, wprowadzanie do obrotu, przetwarzanie, wytwarzanie i handel narkotykami.

23 lutego 2018 r. w naszej szkole zostało przeprowadzone spotkanie edukacyjne w z zakresu profilaktyki antynarkotykowej realizowane w ramach projektu pn. „Nie dla narkotyków” zwiększenie skuteczności policji w zakresie przeciwdziałania przestępczości narkotykowej na terenie przygranicznym polsko-niemieckim”.

Młodzi ludzie mogli z „pierwszej ręki” dowiedzieć się o mechanizmach i czynnikach doprowadzających do uzależnienia. Policjant powiedzieł o sposobie oddziaływania na ośrodkowy układ nerwowy i skutki zdrowotne wynikające z odurzania się oraz o pierwszych symptomach uzależniania i przebiegu procesu od inicjacji do fazy przymusu zażywania. Funkcjonariusz  omówił rodzaje substancji odurzających z uwzględnieniem podziału na pochodzenia naturalnego i powstałe w wyniku syntezy chemicznej. Poinformował o odpowiedzialności karnej z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Spotkanie zakończono ważnym zdaniem. Nie bądźmy obojętnymi!, kiedy wiemy że ktoś z naszego otoczenia sięga po tego rodzaju środki.

Na kolejne spotkanie edukacyjne „Nie dla narkotyków”  zapraszamy klasę 6b już 28 lutego . Osoba odpowiedzialna za kontakt: mgr Patrycja Kasperek

Data dodania: 2018-02-28 12:43:00
Data edycji: 2018-06-07 12:45:22