Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Nie dla Narkotyków

Nie dla Narkotyków

Narkotyki, dopalacze, środki zastępcze…, wszystkie prowadzą do uzależnienia, mówił na dzisiejszej prelekcji policjant asp. Adrian Jakubowicz z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu. Funkcjonariusz przybliżył uczniom aspekt prawny przestępstw narkotykowych, w tym wymiar kar za posiadanie, udzielanie, nakłanianie, wprowadzanie do obrotu, przetwarzanie, wytwarzanie i handel narkotykami.

 

23 lutego 2018 r. w naszej szkole zostało przeprowadzone spotkanie edukacyjne w z zakresu profilaktyki antynarkotykowej realizowane w ramach projektu pn. „Nie dla narkotyków” zwiększenie skuteczności policji w zakresie przeciwdziałania przestępczości narkotykowej na terenie przygranicznym polsko-niemieckim”.

 

Młodzi ludzie mogli z „pierwszej ręki” dowiedzieć się o mechanizmach i czynnikach doprowadzających do uzależnienia. Policjant powiedzieł o sposobie oddziaływania na ośrodkowy układ nerwowy i skutki zdrowotne wynikające z odurzania się oraz o pierwszych symptomach uzależniania i przebiegu procesu od inicjacji do fazy przymusu zażywania. Funkcjonariusz  omówił rodzaje substancji odurzających z uwzględnieniem podziału na pochodzenia naturalnego i powstałe w wyniku syntezy chemicznej. Poinformował o odpowiedzialności karnej z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Spotkanie zakończono ważnym zdaniem. Nie bądźmy obojętnymi!, kiedy wiemy że ktoś z naszego otoczenia sięga po tego rodzaju środki.

 

Na kolejne spotkanie edukacyjne „Nie dla narkotyków”  zapraszamy klasę 6b już 28 lutego . Osoba odpowiedzialna za kontakt: mgr Patrycja Kasperek

Data dodania: 2018-02-28 12:43:00
Data edycji: 2018-06-07 12:45:22
Ilość wyświetleń: 587

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Zobacz

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

''Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś dowiedzieć''

                                                                                                          Jan Paweł II

 

 

''Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś dowiedzieć''
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej