„Naturalnie Bałtyckie” - projekt edukacyjny

O tym, że Morze Bałtyckie kryje wiele skarbów i tajemnic wiedzą bardzo dobrze dzieci z klasy 3a, które w listopadzie 2021r. wzięły udział w projekcie skierowanym do uczniów szkół podstawowych.

Podczas tych pasjonujących podróży dzieci dowiedziały się, skąd wziął się Bałtyk, dlaczego woda w nim faluje i skąd ta woda pochodzi. Razem z Posejdonem zwiedzały morskie głębiny, a syrenka podzieliła się z nimi sekretem dobrego zdrowia i zapoznała z wartościami odżywczymi ryb.

W ramach zajęć odbyły się trzy lekcje:

• O czym szumi morze, czyli o tym skąd się wzięło Morze Bałtyckie
  • Poznaj mieszkańców Bałtyku
  • Zdrów jak ryba, czyli ile dobrego jest w rybach

Dzieci, zarówno przed zajęciami, jak i po nich, rozwiązywały specjalne testy, których celem było sprawdzenie przyrostu wiedzy. Wykonały też wspólnie plakat, przedstawiający tajemnice, jakie kryje morze. Wszystkie testy oraz plakat zostały odesłane do organizatora, a w zamian uczniowie otrzymali piękne nagrody - barwnie ilustrowane albumy „Skarby Bałtyku”.

Ten projekt wart był wysiłku, jaki został włożony w jego realizację. Dzięki niemu dzieci dowiedziały się, że ryby są cenniejszym skarbem Bałtyku niż skrzynie pełne złota.

Monika Jastrząbek

Data dodania: 2022-01-12 17:37:23