Narodowe Święto Niepodległości - lekcja patriotyzmu

Narodowe Święto Niepodległości to dla każdego Polaka ważny dzień - symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary oraz zwycięstwa. Patriotyczne święto skłania nas do refleksji nad wartością niepodległości. 11 listopada to data, która przypomina nam o tym, że wolność raz zdobyta oraz niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować.

Samorząd Uczniowski pod opieką pana Adriana Banysia i pani Agnieszki Markowicz przyłączył się do działań, które upamiętniły rocznicę Odzyskania Niepodległości. Dnia 12 listopada 2021 roku uczennice klas 8a i 8b: Lena Nikodem, Natalia Pastusiak i Wiktoria Pietraszun zapoznały uczniów z historią państwa polskiego oraz symbolami narodowymi w ramach prelekcji pt. „Nasza Niepodległa”. Działania te były okazją do tego, by rozbudzić wśród uczniów szkoły poczucie tożsamości narodowej oraz dumy z bycia Polakiem.

Dzięki takiej lekcji patriotyzmu uczniowie mieli okazję uświadomić sobie, że warto również dziś kultywować pamięć o przodkach, interesować się rodzimą kulturą oraz historią. Natomiast godło, flaga i hymn są od wieków najpiękniejszymi symbolami naszej polskości, dumy oraz tożsamości.

Te wszystkie działania stworzyły atmosferę zadumy i świadomego przeżywania radości z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego:

Adrian Banyś