NARODOWE CZYTANIE

W dniu 9 września 2019r. nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji NARODOWE CZYTANIE.

Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania  Nowele polskie. Prezydent Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta.

Jest to wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Ich zwięzła forma idzie w parze z mistrzostwem stylu i plastycznością, która pozostawia w umysłach czytelników niezapomniane wrażenia. (…) Dziś teksty te nie straciły nic ze swej aktualności. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii – napisał w specjalnym liście Prezydent RP Andrzej Duda.

W naszej szkole czytane były fragmenty nowel: Dobra pani – Elizy Orzeszkowej, Katarynki  Bolesława Prusa oraz Rozdzióbią nas kruki, wrony…  Stefana Żeromskiego. Dziękujemy paniom: Annie Ryżewskiej, Elżbiecie Szczegodzińskiej i Sylwii Herbut za przeprowadzenie akcji czytelniczej.

Data dodania: 2019-09-24 18:34:11
Data edycji: 2019-09-24 18:44:49