Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Nagrody w Diecezjalnym Konkursie Plastycznym

Nagrody w Diecezjalnym Konkursie Plastycznym

Miłosz Wojtowicz, uczeń kl. VIB zdobył I miejsce w kategorii szkół podstawowych (klasy IV-VIII) z terenu Diecezji Legnickiej w konkursie zorganizowanym wspólnie przez Wydział Katechetyczny Legnickiej Kurii Biskupiej, Katolickie Liceum Ogólnokształcące oraz II Liceum Ogólnokształcące w Legnicy.

Konkurs zorganizowano pn. „Jan Paweł II i Kardynał Stefan Wyszyński – wielcy Polacy XX wieku” z okazji stulecia urodzin Karola Wojtyły oraz przygotowania do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia. Zadaniem konkursowym było stworzenie pracy plastycznej obrazującej życie i apostolską działalność Papieża Jana Pawła II oraz Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczestnicy konkursu mieli do wyboru cztery następujące tematy:

  • Polak dla całego świata – ważne wydarzenie z życia św. Jana Pawła II.
  • Nieugięty przewodnik narodu – ważne wydarzenie z życia Kard. Wyszyńskiego.
  • Ojciec Święty Jan Paweł II widziany oczami dziecka XXI w.
  • Kardynał Stefan Wyszyński widziany oczami dziecka XXI w.

Miłosz zdecydował się na temat pierwszy i w swojej pracy za pomocą kredek, pisaków i farbek plakatowych przedstawił wizytę Papieża Jana Pawła II w mieście Alice Springs w Australii. Odbyła się ona podczas najdłuższej pielgrzymki Papieskiej - 32.  Podróży Apostolskiej do Bangladeszu, Singapuru, Fidżi, Nowej Zelandii, Australii i na Seszele w dniach 18.11. – 01.12.1986 r.

Ja również wzięłam udział w tym konkursie. Wybrałam temat trzeci i w swojej pracy starałam się przekazać własną wizję Papieża Jana Pawła II. Do jej stworzenia wybrałam farby akrylowe, pastele suche oraz czarny tusz. Praca w oczach jurorów również zdobyła uznanie i otrzymałam w tym konkursie wyróżnienie.

Opracowała: Maja Wojtowicz, uczennica kl. VIIIA

Data dodania: 2021-04-01 11:07:31
Data edycji: 2021-04-01 11:12:00
Ilość wyświetleń: 261

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Zobacz

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś dowiedzieć"

Jan Paweł II
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej