Muzyka otwiera granice

Projekt wymiany polsko- niemieckiej „Muzyka otwiera granice” współfinansowany ze środków Polsko- Niemieckiej  Współpracy Młodzieży przy Euroregionie Nysa oraz ze środków Gminy Miejskiej Bolesławiec.

W dniach 19-20 kwietnia 2012r miała miejsce w naszej szkole wymiana uczniowska pomiędzy Szkołą Podstawową nr 3 w Bolesławcu, a zaprzyjaźnioną Szkołą Ewangelicką w Rauen ( Niemcy). Nasi goście pojawili się w czwartek ok. godz. 12.00 w asyście dwóch opiekunów p. Martina Otto i p. dyrektor tamtejszej szkoły Sabine Birnbach. Po nieśmiałym przywitaniu i wspólnym zwiedzaniu szkoły, zapoznaniu z naszymi nauczycielami i dyrekcją szkoły udaliśmy się na wspólny obiad, a potem braliśmy udział w programie tj. ćwiczyliśmy figury poloneza podczas warsztatów tanecznych, poznawaliśmy alfabet polski, Polskę oraz Bolesławiec podczas prezentacji multimedialnej. Nasi goście udali się również ze swoimi partnerami do polskich domów, a na koniec dnia w mieszanych drużynach mogliśmy zmierzyć swoje siły w grze „Dwa ognie” oraz potańczyć na piżamowej dyskotece. Zmęczeni, ale zadowoleni udaliśmy się na zasłużony wypoczynek.

Drugiego dnia w planie mieliśmy zwiedzanie Bolesławca, Muzeum Ceramiki i Historii Miasta oraz warsztaty w BOK MCC lepienia w glinie pod okiem instruktora oraz pokaz toczenia na kole. Powstałe prace będą wspaniałą pamiątką dla wszystkich uczestników wymiany polsko- niemieckiej. Po obiedzie tworzyliśmy wspólnie pamiętnik ze spotkania, a potem udaliśmy się na koncert szkolny pt.” III spotkanie na moście”, gdzie zaprezentowaliśmy wspólnie polski taniec narodowy jakim jest  polonez, pokaz taneczny na Euro 2012 oraz piosenkę „Keine Grenzen” zespołu „Ich Troje”. Po koncercie udaliśmy się na sesję zdjęciową upamiętniającą spotkanie i pożegnaliśmy  naszych niemieckich gości z łezka w oku. A teraz z niecierpliwością czekamy na  naszą rewizytę w Rauen w czerwcu.

Data dodania: 2018-06-07 10:40:21
Data edycji: 2018-06-07 10:43:03