„Mój kalendarz adwentowy - mein Adventskalender”

Wyniki konkursu z języka niemieckiego

„Mój kalendarz adwentowy - mein Adventskalender”

W grudniu odbył się szkolny konkurs z języka z języka niemieckiego „Mój kalendarz adwentowy – mein Adventskalender”. W konkursie udział wzięli uczniowie z kl. IV-VI. Celem konkursu było: rozbudzanie w uczniach zainteresowania kulturą oraz językiem niemieckim, rozwijanie kreatywności oraz otwartości na inną kulturę, zapoznanie z bożonarodzeniowymi tradycjami w krajach niemieckojęzycznych, zwiększenie umiejętności oraz kompetencji językowych oraz rozwijanie talentów plastycznych wśród uczniów.

Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że uczennica kl. IVcOliwia Łagowska zajęła 1 miejsce w konkursie. 2 miejsce zajęli: uczennica kl. VIaMaja Wojtowicz oraz uczeń kl. IVbMiłosz Wojtowicz. Natomiast 3 miejsce w konkursie zajęły: uczennica kl. IVcJoanna Markowicz oraz uczennica kl. VIaWeronika Czopko. Wyróżnienie otrzymała uczennica kl. VIaMagdalena Kalita. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki w postaci kalendarzy oraz pomocy dydaktycznych do skutecznej nauki języka niemieckiego.

Wyniki konkursu zostały ogłoszone przez pana Adriana Banysia dnia 19.12.2018r. w czasie uroczystości z okazji jasełek szkolnych. Składamy serdeczne gratulacje wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów!

Nauczyciele języka niemieckiego:

Adrian Banyś