Miłosz Wojtowicz  - wspaniały polonista

Wśród uczniów naszej szkoły jest wiele zdolnych dzieci, a  Miłosz Wojtowicz z klasy 7 b należy do grona najzdolniejszych. Świadczą o tym jego liczne sukcesy. W roku szkolnym 2021/2022 uczeń brał udział w wielu konkursach związanych z językiem ojczystym i  zaprezentował się jako wspaniały polonista.

Miłosz w  kategorii wiekowej – do 14 lat  zajął  II miejsce w ogólnopolskim konkursie literackim Fan fiction ogłoszonym przez Fundację Polskiego Funduszu Rozwoju.

Nasz uczeń klasy 7 b zakwalifikował się również do Powiatowego Konkursu Ortograficzno-Językowego „MÓJ DOLNY ŚLĄSK - poznajemy jego tajemnice”, którego organizatorem jest Powiatowe Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu przy współudziale Powiatowego Ośrodka Rozwoju Edukacji we Lwówku Śląskim.

Zmagania licznej grupy uczestników z obu miast i ich okolic odbywały się aż w trzech etapach: szkolnym, powiatowym i rejonowym. W przypadku klas VII-VIII konkurs polegał nie tylko na napisaniu trudnego dyktanda pt. „Walory dwóch sąsiadów, czyli co warto zobaczyć w powiecie bolesławieckim i lwóweckim”, ale wymagał również rozwiązania skomplikowanego testu językowego.

Miłosz zdobył w tej rywalizacji III miejsce na 6 nagrodzonych osób.

Nasz świetny polonista brał także udział w II edycji Powiatowego Konkursu Literackiego „POTĘGA SŁOWA”.

Uczestnicy podczas 3 -etapowych zmagań pisali tym razem charakterystykę połączoną z opisem przeżyć wewnętrznych postaci pt. „Mój literacki przyjaciel na każdy czas”.

Miłosz razem z 4 innymi uczniami zajął VI miejsce w powiecie i znalazł się wśród 38 laureatów.

Ponadto Miłosz Wojtowicz zakwalifikował się do etapu powiatowego konkursu ‘ZDolny Ślazak” z j. polskiego i rywalizował z powodzeniem z uczniami klas ósmych z całego województwa.

Gratulujemy Miłoszowi tych pięknych sukcesów i życzymy powodzenia w rozwijaniu talentów i zainteresowań.

Aleksandra Szylin

Data dodania: 2022-05-24 17:51:46