Miłosz Wojtowicz laureatem Nagrody Prezydenta Miasta Bolesławiec za promocję miasta 2022

Dnia 23 marca 2023 r. w sali kina „Forum” Bolesławieckiego Ośrodka Kultury - Międzynarodowego Centrum Ceramiki nastąpiło uroczyste wręczenie nagród Prezydenta Miasta Bolesławiec za promocję miasta w 2022 roku. Nagrody przyznawane są za szczególne osiągnięcia w twórczości artystycznej, w dziedzinie upowszechniania i ochrony kultury, rozwoju nauki, w działalności społecznej i za wybitne wyniki uzyskiwane w sporcie.

Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że uczeń naszej szkoły Miłosz Wojtowicz z kl. 8b jest laureatem Nagrody Prezydenta Miasta Bolesławiec za promocję miasta w 2022 roku - kategoria nauka

Miłosz od najmłodszych lat zdobywa liczne osiągnięcia literackie, naukowe, artystyczne i sportowe. Jest dwukrotnym zdobywcą stypendium naukowego Fundacji Edukacji Międzynarodowej oraz stypendystą Fundacji im. Jerzego Szmajdzińskiego. Jest jedynym uczniem w historii szkoły, który trzy lata z rzędu uzyskał średnią ocen 6,00 na świadectwach promocyjnych. W roku szkolnym 2021/2022 Miłosz zdobył wysokie miejsca w konkursach języka angielskiego, matematycznych, informatycznych, plastycznych, literackich, biologicznych, a także w turniejach karate.

Serdecznie gratulujemy Miłoszowi osiągnięcia!

Życzymy kolejnych wygranych oraz jeszcze wielu powodów do uśmiechu i zadowolenia.

Bożena Oleksiuk-Rokoszna, Adrian Banyś

• Więcej informacji na stronie Urzędu Miasta Bolesławiec:

Laureaci nagrody za promocję Bolesławca 2022

Gala wręczenia nagród za promocję Bolesławca w 2022