Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Międzynarodowy projekt

Międzynarodowy projekt

 

W dniach 3.10.2018 do 5.10.2018 w czeskiej miejscowości Czeska Lipa  odbyło się pierwsze warsztatowe spotkanie partnerów projektu 100 lat wzajemności i różnorodności.

W spotkaniu brali udział pedagodzy z Czeskiej Lipy oraz koordynatorzy i nauczyciele reprezentujący szkoły. Szkoła Podstawowa nr 3 w Bolesławcu reprezentowana była przez  panie: Sylwię Herbut oraz Patrycję Kasperek.

Nauczyciele spotkali się, aby omówić zadania projektu Action. Wyznaczono szkoły odpowiedzialne za każde z podejmowanych działań oraz ustalono daty ich realizacji i sposoby dokumentowania. 

Projekt zakłada współpracę na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk, partnerstwa strategicznego. Głównym celem jest wyeliminowanie nieufności i uprzedzeń wobec imigrantów, a także wzmocnienie szacunku dla różnic kulturowych. Działania projektowe i spotkania powinny pomóc osiągnąć ten cel i zaspokoić potrzeby społeczności czterech sąsiadujących ze sobą państw. Zamierzeniem partnerów projektu jest przedstawić historię i obecny stan każdej kultury oraz zwiększyć świadomość wzajemności zaangażowanych narodów.

Projekt  100 lat wzajemności i różnorodności łączy Polskę, Słowację, Ukrainę i Czechy w oparciu o podobieństwo naszych języków i kontekstów kulturowych, lokalizację w Europie Środkowej i wydarzenie historyczne "1918 - koniec pierwszej wojny światowej."

Kolejne spotkanie szkół partnerskich, tym razem uczniów wraz z nauczycielami odbędzie się od 5.11. – 9.11.2018 r. w Czechach w Czeskiej Lipie.

Nasi Partnerzy
Zspartyzanska.cz //Primary school, Ceska Lipa, Partyzanska 1053(CZ)

Základná škola  Nám. arm. gen. L. Svobodu 16 // Primary school Namestie arm. gen. L. Svobodu 16, Bardejov (SK)
Ужгородська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №5 з поглибленим вивченням іноземних мов // Uzhhorod Specialized in Foreign Languages School #5, I-III degrees, Uzhorod (UKR)

 

Data dodania: 2018-10-11 11:24:28
Data edycji: 2018-10-11 11:29:03
Ilość wyświetleń: 673

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Zobacz

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

''Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś dowiedzieć''

                                                                                                          Jan Paweł II

 

 

''Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś dowiedzieć''
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej