Międzynarodowe Badanie Kompetencji Obywatelskich ICCS 2022

ICCS jest największym międzynarodowym badaniem dotyczącym edukacji obywatelskiej, pokazującym stopień gotowości młodych ludzi do udziału w życiu społecznym, ich przygotowanie do pełnienia roli obywatela. ICCS bada wiedzę i rozumienie zagadnień z zakresu edukacji obywatelskiej, a także postawy i zachowania obywatelskie uczniów.

W badaniu biorą udział uczniowie w ósmym roku edukacji szkolnej z ponad 25 krajów świata, w Polsce są to uczniowie ósmej klasy szkoły podstawowej. Badanie obejmuje także dyrektorów szkół i nauczycieli.

Poza częścią wspólną dla wszystkich krajów w ICCS 2022 przewidziano także dodatkowe moduły – europejski i południowoamerykański – dotyczące zagadnień istotnych z perspektywy tych regionów.

W czerwcu br. klasa 8 z naszej szkoły uczestniczyła w etapie pilotażowym Międzynarodowego Badania Kompetencji Obywatelskich ICCS 2022.

Data dodania: 2021-07-09 08:53:20
Data edycji: 2021-07-09 09:33:06