MIAROWYM KROKIEM PO ZDROWIE – konkurs prozdrowotny

MIAROWYM KROKIEM PO ZDROWIE –  konkurs prozdrowotny

Mając na uwadze malejącą z roku na rok aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży,

proponujemy Wam - stańcie do rywalizacji !

Spróbujcie przez 20 dni planować i monitorować swoją aktywność na poziomie 3000 kroków.

3000 kroków dziennie codziennie to niezbędne minimum dla naszego zdrowia!

"MIAROWYM KROKIEM PO ZDROWIE".

ORGANIZATOR:

Nauczyciele wychowania fizycznego SP nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu

Koordynator: Patrycja Kasperek

CEL KONKURSU:

• Planowanie i monitorowanie dziennej aktywności fizycznej na poziomie 3000 kroków za pomocą wybranej aplikacji mobilnej( np krokomierz)
  • Propagowanie zdrowego stylu życia
  • Kreowanie postaw prozdrowotnych poprzez kształtowanie nawyków aktywności ruchowej.
  • Rozwijanie kreatywności, przedsiębiorczości i kompetencji cyfrowych uczniów, w tym bezpieczne i celowe wykorzystanie technologii. informacyjno -  komunikacyjnych w realizacji podstawy programowej.

ADRESACI KONKURSU:

Cała społeczność szkolna.

REGULAMIN:

• Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest posiadanie dobrych chęci  i świadomości wpływu aktywności fizycznej na zdrowie.
  • Zadaniem każdego uczestnika jest wykonanie 3000 kroków dziennie oraz udokumentowanie tego za pomocą wybranej aplikacji mobilnej.
  • Konkurs będzie trwał od 01 kwietnia do 20 kwietnia 2021r. (pierwszy dzień na rozruch, pozostałe 20 planowana aktywność na poziomie 3000 kroków dziennie (minimum) codziennie.
  • Nagrody w postaci cząstkowej oceny celującej o wadze 4 z przedmiotu wychowanie fizyczne otrzymają uczniowie, którzy przedłożą swoim nauczycielom wf całościowe raporty aktywności na poziomie 60000 (sześćdziesiąt tysięcy) kroków . Dziesięć najlepszych osób otrzyma nagrody na zakończenie roku szkolnego. Pozostałym uczestnikom naszej szkolnej społeczności gwarantujemy nagrody w postaci lepszego samopoczucia i poprawy kondycji fizycznej.

Serdecznie zachęcamy do udziału w naszym prozdrowotnym konkursie !!!

Opracowała: Patrycja Kasperek

Data dodania: 2021-04-01 10:47:57