Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Maraton Pisania Listów Amnesty International

Maraton Pisania Listów Amnesty International

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej zorganizowała po raz trzeci Maraton Pisania Listów 07 grudnia 2022 roku. Do akcji dołączyły  klasy od czwartej do ósmej. Pisanie listów odbyło się w poszczególnych klasach oraz w bibliotece z pomocą pani Agnieszki Markowicz.

 

Akcja objęta patronatem pozarządowej organizacji Amnesty International polegała na napisaniu listów, których treść nawoływała do uwolnienia więźniów politycznych z krajów całego świata. Pozbawienie wolności jest jedynie przejawem łamania praw człowieka. By pomóc w uwolnieniu ofiar niesprawiedliwego traktowania, ambasady krajów przetrzymujących skazańców rokrocznie zasypywane są milionami listów z prośbą o ułaskawienie.

 

Akcje Amnesty International mają na celu przede wszystkim zwrócenie uwagi na problem łamania praw człowieka i podejmowanie działań mających temu zapobiec.

 

Jesteśmy dumni, że mogliśmy wspomóc to globalne przedsięwzięcie i przyczynić się do uratowania skazańców. Uczniowie z ogromną aprobatą wsparli wydarzenie – udało nam się napisać 369 listów.

 

Serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej za pomoc i mamy nadzieję, że udział w przyszłorocznej edycji pozwoli na uratowanie z niewoli kolejnych niesłusznie skazanych!

 

 

                                                                                                                            /koordynator Patrycja Kasperek/

Data dodania: 2023-02-26 17:01:51
Data edycji: 2023-02-26 17:08:26
Ilość wyświetleń: 153

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej