Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Maraton Pisania Listów 2023 - Amnesty International

Maraton Pisania Listów 2023 - Amnesty International

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu zorganizowała w dniu 08 grudnia 2023 roku po raz czwarty Maraton Pisania Listów. Do akcji dołączyły klasy od czwartej do ósmej. Pisanie listów odbyło się w poszczególnych salach lekcyjnych oraz w bibliotece szkolnej z pomocą pani Agnieszki Markowicz.

 

Akcja objęta patronatem pozarządowej organizacji Amnesty International polegała na napisaniu listów, których treść nawoływała do uwolnienia więźniów politycznych z krajów całego świata. Pozbawienie wolności jest jedynie przejawem łamania praw człowieka. By pomóc w uwolnieniu ofiar niesprawiedliwego traktowania - ambasady krajów przetrzymujących skazańców rokrocznie zasypywane są milionami listów z prośbą o ułaskawienie.

 

Akcje Amnesty International mają na celu przede wszystkim zwrócenie uwagi na problem łamania praw człowieka i podejmowanie działań mających temu zapobiec. Jesteśmy dumni, że mogliśmy wspomóc to globalne przedsięwzięcie i przyczynić się do uratowania skazańców. Uczniowie z ogromną aprobatą wsparli wydarzenie – udało nam się napisać 281 listów.

 

Serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej za pomoc i mamy nadzieję, że udział w przyszłorocznej edycji pozwoli na uratowanie z niewoli kolejnych niesłusznie skazanych!

 

 

                                                                                                                                                      /koordynator Patrycja Kasperek/

 

Data dodania: 2023-12-11 20:20:33
Data edycji: 2023-12-11 21:33:32
Ilość wyświetleń: 147

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej