Maraton Pisania Listów 2023 - Amnesty International

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu zorganizowała w dniu 08 grudnia 2023 roku po raz czwarty Maraton Pisania Listów. Do akcji dołączyły klasy od czwartej do ósmej. Pisanie listów odbyło się w poszczególnych salach lekcyjnych oraz w bibliotece szkolnej z pomocą pani Agnieszki Markowicz.

Akcja objęta patronatem pozarządowej organizacji Amnesty International polegała na napisaniu listów, których treść nawoływała do uwolnienia więźniów politycznych z krajów całego świata. Pozbawienie wolności jest jedynie przejawem łamania praw człowieka. By pomóc w uwolnieniu ofiar niesprawiedliwego traktowania - ambasady krajów przetrzymujących skazańców rokrocznie zasypywane są milionami listów z prośbą o ułaskawienie.

Akcje Amnesty International mają na celu przede wszystkim zwrócenie uwagi na problem łamania praw człowieka i podejmowanie działań mających temu zapobiec. Jesteśmy dumni, że mogliśmy wspomóc to globalne przedsięwzięcie i przyczynić się do uratowania skazańców. Uczniowie z ogromną aprobatą wsparli wydarzenie – udało nam się napisać 281 listów.

Serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej za pomoc i mamy nadzieję, że udział w przyszłorocznej edycji pozwoli na uratowanie z niewoli kolejnych niesłusznie skazanych!

/koordynator Patrycja Kasperek/

Data dodania: 2023-12-11 20:20:33