Mamy laureata w ogólnopolskim konkursie ”Z Energią dla Klimatu”

Kiedy w październiku 2021 roku ogłaszano ogólnopolski konkurs dla klas 7-8 szkół podstawowych „Z Energią dla Klimatu”, zorganizowanego przez Fundację FORUM ATOMOWE przy współudziale Ministerstwa Klimatu i Środowiska, przystąpiono do niego bez wahania.

W pierwszym etapie, aż dwunastu uczniów z naszej szkoły zmierzyło się z testem wiedzy online o zmianach klimatycznych, złożonym z 30 pytań zamkniętych, których rozwiązanie dawało przepustkę do etapu wyższego, ale tylko dla 300 pierwszych poprawnie odpowiadających uczestników. Należy nadmienić, że wszyscy nasi reprezentanci przebrnęli ten pułap. W drugim etapie trzeba było zdecydować się na jeden z czterech, narzuconych przez Organizatorów tematów dotyczących lokalnego środowiska i przedstawić zagadnienie w formie artykułu do prasy, plakatu naukowego lub  filmu. W grupie 20 osób zakwalifikowanych do finału znalazł się uczeń klasy 7b Miłosz Wojtowicz. Warunkiem kwalifikacji było uzyskanie wysokiej noty punktowej, przyznawanej przez dwóch niezależnie od siebie oceniających Projekt ekspertów. Podczas finałowego spotkania laureatów konkursu, odbywającego się online należało przedstawić powody wybrania konkretnego tematu i konkretnej formy dla najlepszego przedstawienia swojego opracowania. Na użytek konkursu uczeń napisał artykuł do lokalnej prasy pt.: „Anomalie pogodowe w moim regionie”. W pełni samodzielna praca z wykorzystaniem dostępnych źródeł informacji została doceniona przez szacowne jury, wywodzące się ze środowiska naukowego Uniwersytetu Warszawskiego. Ostatecznie, Miłosz uplasował się na 6. miejscu w kraju (na ponad stu uczestników konkursu).

Inf. Bożena Oleksiuk-Rokoszna

Data dodania: 2021-12-20 12:20:41