Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Mała książka – wielki człowiek

Mała książka – wielki człowiek

            W dniu 06 listopada 2020 r. uczniowie z klas pierwszych odwiedzili bibliotekę szkolną. Wizyta miała uroczysty charakter, ponieważ była to ich pierwsza wizyta w bibliotece szkolnej. Podczas odwiedzin uczniowie dowiedzieli się co to jest za miejsce, czemu służy i jak należy zachowywać się w bibliotece. Poznali również zasady pracy biblioteki szkolnej w okresie pandemii koronawirusa.

            Podczas wizyty, oprócz praktycznej wiedzy, uczniowie otrzymali Wyprawki Czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej„Mała książka – wielki człowiek”, której strategicznym celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci w rożnych grupach wiekowych. Kampania realizowana jest od 2017 r ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

            Tegoroczny etap kampanii został przygotowany z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Za sprawą przygotowanej specjalnie dla nich Wyprawki Czytelniczej chcemy zaprosić pierwszoklasistów do czytania zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych.

Skład Wyprawki Czytelniczej:

  • „Pierwsze abecadło” - antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, m.in. M. Musierowicz, A. Onichimowskiej, R. Kosika, A. Fredry, J. Twardowskiego, D. Terakowskiej i innych, w opracowaniu graficznym wybitnej ilustratorki Iwony Chmielewskiej;
  • „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” - broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, w jaki sposób wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki;
  • Kreatywny alfabet – plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.

 

Zrealizowała i opracowała Julita Witnik

Data dodania: 2020-11-19 09:20:57
Data edycji: 2020-11-19 09:22:42
Ilość wyświetleń: 210

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Zobacz

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś dowiedzieć"

Jan Paweł II
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej