Magiczny Kraków- Wieliczka

W dniach od 11 maja do 13 maja 2022 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu udali się na trzydniową wycieczkę do Krakowa oraz Wieliczki. W wycieczce uczestniczyła klasa 7a, 7c, jedna osoba z klasy 7b oraz sześć osób z klasy 4b wraz z wychowawcami- panią Małgorzatą Maksymów i panią Patrycją Kasperek. Przez cały pobyt towarzyszył nam przewodnik sudecki i pilot wycieczki w jednym, znany już wszystkim pan Jan Stawinoga. Swoją wiedzą i doświadczeniem  zaskakiwał nas w trakcie całej wycieczki, również niejedną ciekawostką oraz uwagą dotyczącą miejsca zwiedzania.

Uczniowie w pierwszym dniu wycieczki odwiedzili takie miejsca jak:

Kraków - Stare Miasto, w tym:

- Pomnik Grunwaldzki, Barbakan, ul. Floriańska,

-  Rynek z Kościołem Mariackim i Sukiennicami,

-  Uniwersytet Jagielloński – Collegium Maius, Collegium Novum, Kościół Uniwersytecki pw. Św. Anny

W drugim dniu uczniowie odwiedzili Kraków:

- Wawel – Reprezentacyjne Komnaty Królewskie, Katedra Królewska, Smocza Jama,

- spacer n/Wisłą – Skałka, w tym Krypta Wieszczów,

- Dzielnica Żydowska Kazimierz:

Synagoga Tempel (wnętrza), cmentarz i Synagoga Remu, ul. Szeroka.

W dniu trzecim uczniowie odwiedzili Wieliczkę:

- trasa turystyczna w Starej Kopalni.

Była to wspaniała, niezapomniana przygoda. Wycieczka bardzo nam się podobała i z niecierpliwością oczekujemy kolejnej:)

Opracowała Patrycja Kasperek

Data dodania: 2022-05-17 19:22:58