Liga Ochrony Przyrody w szkole

W roku szkolnym 2023/2024 w Szkole Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu zostało powołane szkolne koło Ligi Ochrony Przyrody. Organizacja ta skupia ponad dwudziestu członków z klas: V a, VI a i VII b. Wszyscy uczniowie oraz opiekun posiadają legitymacje członkowskie.

Opiekunem szkolnego koła jest nauczycielka biologii - pani Bożena Oleksiuk-Rokoszna, która po wrześniowym zjeździe delegatów, została członkiem Zarządu Oddziału LOP w Bolesławcu. Prezesem Zarządu LOP w naszym mieście został pan Czesław Szmelter, będący przewodnikiem Karkonoskiego Parku Narodowego oraz Instruktorem Ochrony Przyrody.

Dnia 5 października 2023 r. odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne szkolnego koła LOP, gdzie honorowym gościem był pan Czesława Szmelter. Nasi uczniowie wysłuchali ciekawej i pouczającej pogadanki, a na koniec zostali zaproszeni do udziału w wędrówkach po bliższych i dalszych zakątkach naszego regionu.

Bożena Oleksiuk-Rokoszna

Data dodania: 2023-10-22 18:36:09